1. Головна
  2. >
  3. Бізнес

На Закарпатті з'явилась убивча ягода: чому не слід спокушатись на її гарний вигляд

63721
Бізнес Закарпаття

Сезон ягід на Закарпатті у повному розпалі.

На Закарпатті з'явилась убивча ягода: чому не слід спокушатись на її гарний вигляд

На ринках області ще від кінця лютого почали торгувати раннім врожаєм тепличної полуниці. У різних районах ціни різнились. На одних базарах полуницею торгували від 95 -100 гривень за кілограм, а на інших вартість ягід була врази вища - від 350-400 гривень за кілограм. На ціни впливали як розмір ягід, так власне і сорт смаколика.

Варто відзначити, що майже уся полуниця, якою наразі активно торгують на місцевих базарах - із Виноградівщини. Це один з найтепліших районів області,  де як городина, так і ягоди дозрівають врази швидше від інших районів. Також слід відзначити, що закарпатською полуницею та черешнями наразі торгують практично в усіх областях України.

Що стосується  черешень, то цьогоріч сезон продажу ягід розпочався набагато раніше аніж торік. Утім перша ягода на базарах обходилась украй не дешево - від 250 гривень за кілограм.

Люди обурювались й не поспішали брати "золоту ягоду" кілограмами посил Однак, останнім тижнем ціна на черешню в Україні неабияк пішла на спад. Нині її можна купити від 50-60 гривень за кілограм. Закарпатці беруть одразу по три кілограми солодкого плоду.

На відміну від полуниці й черешні, на Закарпатті почали торгувати і першим врожаєм лісової суниці. Ягода володіє джерелом вітамінів й антиоксидантів, корисна дітям й дорослим. Цьогоріч  вартість за літр від 260 гривень. Нагадаємо, гриби і ягоди щосезону рятують фінансово закарпатські родини.

У травні на деяких зелених базарах почали вже з'являтись малина й баштанні. Кавунами також торгують на ринку в Ужгороді, водночас надранній смаколик цієї пори - це ніщо інше як багатий букет нітратів. Тому наразі охочих придбати "смугасту отруту" не так і багато. Сезон більш безпечних баштанних в Україні, традиційно стартує на ринках держави всередині серпня і саме тоді на смаколик найбільший попит.

Варто відзначити, минулого року через трагедію на Херсонщині, кавуни в Україні були істотно дорогими. На Закарпатті у супермаркетах вони вартували від 400-500 гривень за ягоду.

В Україні торгували баштанними із Одещини, Миколаєва тощо. Вартість вітчизняної ягоди обходилась від 40 гривень. Також були й імпортні кавуни із Туреччини й Азербайджану, які вартували від 50 гривень.

Читайте також: "Даремна ягода": на закарпатському ринку торгують полуницею за не реально низькою ціною (ВІДЕО)

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на«Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!


Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber