1. Головна
  2. >
  3. Бізнес

"Газпром" програв багатомільярдний арбітраж німецькій Uniper: названо суму

614
Бізнес Україна

Міжнародний арбітраж у Стокгольмі визнав правоту позову німецького енергетичного гіганта Uniper проти “Газпрому” і зобов’язав російську компанію виплатити компенсацію в розмірі понад 13 мільярдів євро за припинення поставок газу до Німеччини.

"Газпром" програв багатомільярдний арбітраж німецькій Uniper: названо суму

“Газпром” втратив судовий процес і сплатить більше 13 мільярдів євро за припинення поставок газу до Німеччини, як повідомляє “Хвиля”.

“Uniper сьогодні вирішив розірвати свої довгострокові контракти на постачання російського газу, тим самим юридично припинивши довгострокові відносини з російською державною компанією “Газпром експорт”. Це стало можливим після того, як арбітражний суд 7 червня дав Uniper право розірвати контракти і визначив компенсацію в розмірі понад 13 мільярдів євро за обсяги газу, які “Газпром експорт” не поставив з середини 2022 року”, - повідомили в Uniper.

В Uniper також зазначили, що, хоча з червня 2022 року було поставлено лише обмежені обсяги російського газу, а з кінця серпня 2022 року його вже не було, довгострокові контракти на постачання газу між двома компаніями все ще були в силі. Деякі контракти діяли до середини 30-х років.

"Після того, як Uniper зазнав значних втрат через обмеження поставок російського газу, в кінці 2022 року компанія розпочала арбітражний процес проти “Газпром експорту”. Можливість вирішення спору через арбітраж була передбачена в договорі і використовувалася раніше при вирішенні інших конфліктів, і була використана обома сторонами. Суд, розташований у Стокгольмі, виніс рішення за швейцарським правом.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber