1. Головна
  2. >
  3. Бізнес

Скандал навколо Ocean Plaza: як ТРЦ може опинитися не в тих руках

491
Бізнес Україна

Дії навколо приватизації ТРЦ Ocean Plaza можуть призвести до повернення об'єкта у власність олігарха Ротенберга через підставних осіб.

Скандал навколо Ocean Plaza: як ТРЦ може опинитися не в тих руках

Дії навколо приватизації ТРЦ Ocean Plaza не залишають сумнівів: робиться все, щоб аукціон не відбувся, і об'єкт знову опинився у власності путінського олігарха Аркадія Ротенберга через підставних осіб, пише виконавчий директор інвестиційної REIT-компанії Inzhur Андрій Журжій.

Право вимоги за кредитом — головний інструмент схеми

Проблема полягає в тому, що сума кредиту, під який закладено Ocean Plaza, становить 200 млн доларів, і право стягувати цей борг належить кіпрській компанії, що пов'язана з Ротенбергом. Якщо аукціон виграє "не та" особа, ця компанія вимагатиме ТРЦ собі за цим боргом. І будь-який суд стане на її бік.

Можливе вирішення

Націоналізувати не тільки ТРЦ, а й право вимоги за цим кредитом, фактично анулювавши його. Це поверне ТРЦ його вартість, і на аукціон зможуть прийти справжні українські інвестори.

Дії влади

Мін'юст дійсно подав до суду позов про стягнення права вимоги за кредитом. Але у владних кабінетах обговорюється план, за яким це право вимоги буде арештовано судом і передано в АРМА (Агентство з розшуку та менеджменту активів). Це заблокує стягнення цього кредиту в дохід держави.

Ротенберг може повернути націоналізований актив майже "за нуль"

Проблема в тому, що стартова ціна ТРЦ Ocean Plaza на аукціоні — трохи більше 1,6 млрд гривень. Якщо на аукціон ніхто не прийде через великий кредит, ціна знизиться, і її заплатить підставна особа Ротенберга. Потім він компенсує свої витрати — на рахунках ТОВ "ІС Либідь", власника ТРЦ, зараз може знаходитись від 1 млрд до 1,3 млрд гривень прибутку за 2,5 роки діяльності.

Необхідні дії

Влада повинна замінювати керівництво об'єкта та виплачувати доходи ТРЦ державі вже зараз.

 Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на «Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber