1. Головна
  2. >
  3. Бізнес

Путін створює новий тип олігархів, як "ростуть" на горі війни

683

Конфлікт в Україні та вплив санкцій на російську економіку спричинили появу нової групи російських мільярдерів.

Путін створює новий тип олігархів, як "ростуть" на горі війни

За інформацією Reuters та доповненням УНІАН, після того як Володимир Путін прийшов до влади близько 25 років тому, він спочатку відмовився від олігархів 1990-х, а потім встановив нове покоління багатіїв, як правило, вибраних з числа його колишніх колег з російських спецслужб.

“Зараз з’являється третя хвиля можливих олігархів: магнати, яких Путін обрав для володіння та управління активами, вилученими у західних компаній. Вони можуть мати більше досвіду в бізнесі, але вони будуть так само підконтрольні російському лідеру, як і їхні попередники”, - зазначає видання.

Олігархи першої хвилі накопичили свої багатства на дикій приватизації на початку 1990-х років за часів президента Бориса Єльцина, і деяким з них дозволили продовжувати керувати своїми великими активами, поки вони слідували диктату Путіна, повідомляє Reuters. Це стосується Володимира Потаніна, власника металургійної корпорації “Норильський нікель”, і Олега Дерипаски, керівника великої промислової імперії, заснованої на його активах з алюмінію.

Путін просунув нових олігархів з числа своїх друзів і колишніх колег з часів його роботи в КДБ, і вони скористалися перерозподілом державних енергетичних активів. Серед них - Ігор Сєчин, якого Путін призначив заступником прем’єр-міністра, а потім виставив на чолі державного нафтового гіганта “Роснефть”. Микола Токарєв, ще один агент КДБ, у 2007 році став президентом найбільшої в світі трубопровідної компанії “Транснефть”. Олексій Міллер, голова російського газового гіганта “Газпром”, є ще одним представником цієї групи.

Декілька місяців тому про бізнесменів Олександра Варшавського та Олександра Говора за межами Росії мало хто знав. Але тепер перший, власник дилерських центрів Volkswagen, став власником-оператором заводу компанії в Росії. Говор раніше був власником франшизи McDonald’s, і разом зі своїм партнером Арсеном Каноковим він успадкував цю мережу ресторанів після її виходу з РФ, а також, серед інших, Starbucks і Domino’s Pizza.

Список конфіскованих активів може зрости в найближчі місяці, оскільки компанії будуть боротися за вихід з Росії. І, можливо, скоро Путіну доведеться розподіляти ще більше, зазначає видання.

“Ця нова хвиля потенційних олігархів відрізняється від своїх попередників за багатьма параметрами. Більшість з них має досвід ведення бізнесу. Вони навіть продемонстрували компетентність у своїх галузях. І вони розуміються на принципах прибутку і збитків та ринкової конкуренції не гірше, ніж на тіньовій і корумпованій архітектурі системи”, - пише Reuters.

Ще одна відмінність від мільярдерів 1990-х і нульових років полягає в тому, що вони працюють у секторах споживчих товарів, послуг і роздрібної торгівлі. Сектори мінеральних ресурсів та енергетики, які Путін тримає в жорсткій узді, вже були розподілені між старшими.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber