1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Виживають на грибах й лісових ягодах: закарпатців рятує ліс у період війни

1360
Суспільство Новини Перечина

В регіоні малозабезпечені родини рятують гриби й дикі ягоди.

Виживають на грибах й лісових ягодах: закарпатців рятує ліс у період війни

Щосезону в регіоні багато місцевих родин  виживає, збираючи й продаючи на базарах яфину (чоницю), гриби й інший лісовий крам. Такі заробітки - не одні із найлегших, водночас, як відзначають люди, у скрутний час треба вміти крутитись, щоб вижити будь-яким способом. 

Гриби, яфину, малину, які люди збирають в місцевих лісах й на полонинах, продають на місцевих базарах, обмінюють на продукти й здають заготівельникам.

Прибуток від ягід грибів залежить від того, на кільки успішним та урожайним є сезон. Якщо ж він скупий, то заробити вдається не так і багато, водночас бувають і значно солідніші заробітки.

Грибарять в регіоні цілими сім'ями. Коли вдалий  грибний сезон, то в турпохід по гриби вирушають навіть з ночівлею. Нерідко доводиться боротись із непогодою та потрапляти під град, як ми вже писали у попередній публікації. А ось в одному з  районів на Закарпатті чоловіку довелося тікати із гливами з лісу від лютого звіра. На щастя, від небезпеки грибника врятував його пес.

Від змій жінці також довелося тікати із лісу, коли та пішла у розвідку по гриби. Та куди ж без екстриму, на Закарпатті уміють збирати гриби у найсуворіших умовах та заробляти на них.

Доволі часто гриби замінюють дороге м'ясо жителям краю. Багато родин у зв'язку з дорожнечею останнім часом рідко вживають м'ясні продукти й замінюють їх "лісовим м'ясом". Гриби маринують, висушують, роблять із них відбивні та котлети.

Наразі у регіоні вже понад місяць грибарять. У кінці квітня у місцевих лісах почали вже з'являтись білі гриби. Насамперед, сезон перших білих почався із найтепліших районів області - Виноградівщини й Берегівщини. Відзначмо, торік перші білі гриби на ринках області продавали від 60 гривень за кілограм. Кошик білих можна було купити від 250-300 гривень.

Що стосується ягід, то у лісах уже рясніє суниця і люди потроху починають збирати цю вітамінку для себе й на продаж. Як ми писали у попередній публікації, нині за літр суниці просять від 260 гривень. Суничні галявини дозрівають на Ужгородщині, Свалявщині, Мукачівщині тощо. Минулого сезону літр суниці обходився украй не дешево. На Хустському ринку просили від 400 гривень за ягоду.

Незабаром закарпатці готуватимуть "гребінці" для збору яфини й підкорюватимуть карпатські вершини за "чорним золотом". Яфина для закарпатців одна з основних ягід, на якій "бізнесують" роками. Щоправда, не так то бізнес для місцевих родин, як потреба вижити.

Нагадаємо, На Закарпатті вже продають першу суницю із лісу: надранній врожай не за низькою ціною (ФОТО) 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber