1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

На Закарпаття прибули 34 пасажирські автобуси з Угорщини (ФОТО)

568
Без кордонів Закарпаття

Співпраця між Україною та Угорщиною розширюється і вже давно вийшла за межі Закарпаття.

На Закарпаття прибули 34 пасажирські автобуси з Угорщини (ФОТО)

34 пасажирські автобуси прибули на Закарпаття з Угорщини. Це чергова партія транспорту, який передали громади сусідньої держави і компанії в межах співпраці Палати регіонів Конгресу з регіонами країн ЄС. Більшість з них поїдуть в деокуповані області та на Херсонщину, що зараз потерпає від наслідків російського теракту на Каховській ГЕС, пише “Карпатський об’єктив”.

Передача транспорту відбулася на Закарпатті. Сюди з робочим візитом навідався заступник міністра зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Левенте Модьор. Першим пунктом його відвідин став завод «Єврокар». Тут він разом з очільником Угорської екуменічної служби допомоги Ласлом Легелом та Паффері Золтаном, генеральним директором Групи MÁV – Volan CEO зустрілися з очільником Закарпатської ОВА Віктором Микитою, головою обласної ради Володимиром Чубірком та очільником фракції «КМКС» в облраді Йосипом Борто, а також з Юлією Гришиною, депутаткою Верховної Ради.

– Я з великою радістю прибув знову в Україну, – наголосив заступник міністра зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Левенте Модьор. – Зараз ми особливо хочемо висловити свою підтримку, у зв’язку з руйнацією дамби на Каховській ГЕС. Угорщина намагається надавати усю необхідну допомогу Україні. Із зрозумілих причин більш активні ми на Закарпатті, але останнім часом стараємося допомогти також й іншим регіонам країни. Кожного дня ця жахлива війна приносить все більше руйнувань. Ми як друзі України стараємося завжди бути напоготові й мати гнучкий підхід до тих прохань, які до нас надходять та надавати саме те, в чому є велика потреба. Не так давно Віктор Микита та Юлія Гришина зверталася до нас із запитом про автобуси. Бачимо, що це дійсно нагальна потреба, яка кожного разу збільшується. Ми щиро проганемо і бажаємо Україні, щоб вона нарешті могла займатися своїми питаннями, які не мають відношення до війни. А до тих пір, як це стане можливо, ми будемо всіляко вас підтримувати.

У свою чергу, очільник Закарпатської ОВА Віктор Микита подякував пану Модьору за підтримку та розповів, що ці автобуси конче потребують деокуповані території та Херсонщина, яка фактично потопає через підрив росіянами Каховської ГЕС.

– Велика кількість населених пунктів є підтопленими. Інфраструктура фактично вся знищена. Першопочатково ми виділяли чотири автобуси на Херсонщину, але зараз ми збільшимо цю кількість, – зазначив Віктор Микита.

Співпраця між Україною та Угорщиною розширюється і вже давно вийшла за межі Закарпаття. Про це під час зустрічі наголосила депутат Верховної Ради Юлія Гришина. Як приклад – Київщина, де вже збудовано дитсадок, ремонтується велика опорна школа та зводиться центр надання адміністративних послуг за підтримки Угорщини.

– Завдяки цій допомозі близько сотні наших діточок вже ходять в дитячий садочок, а батьки цих дітей отримали можливість вийти на роботу. Ми очікуємо, що з 1 вересня майже тисяча дітей зможе навчатися у відремонтованій школі, – зауважила Юлія Гришина.

Варто зазначити, що Угорська екуменічна служба вже відправила на Херсонщину вантаж з гуманітарною допомогою куди входять продукти харчування, гігієнічні засоби (загалом 20 тонн). Вартість допомоги, яка надходитиме в перші дні становить 50 млн форинтів.

Що стосується автобусів, то вони вже сьогодні поїдуть у конкретні територіальні громади. Одна із них – Криворізька, що на Дніпропетровщині.

– Ми дуже раді отримати такий неочікуваний подарунок і такий потрібний нашій громаді, – розповіла Жанна Сабадаж, представник Криворізької ТГ. – У нас найдовше в Європі місто. Його протяжність – 126 км. У нас є дуже віддалені мікрорайони, тому існує потреба транспортування дітей до навчальних закладів. Сьогодні це дуже важливо, тому що безпекова ситуація, під час війни, потребує надзвичайної уваги. Тож сподіваємося, що цей подарунок, шкільний автобус, стане в нагоді дітям та педагогам. Дуже приємно, що угорська сторона подбала про наших дітей.

У рамках візиту на Закарпаття заступник міністра зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Левенте Модьор також візьме участь в конференції Zero Waste в селі Яноші, де будується сміттєпереробний завод. Відповідно до планів це підприємство буде здатне закрити потреби 200-тисячного населення, що у річному еквіваленті за кількістю відходів складає 30 тисяч тонн.

– За підтримки наших угорських друзів, особливо Левенте Модьора, які додали кошти до гранту, ми вже почали будувати сміттєпереробний завод. Ми повинні встигнути завершити будівництво до кінця року, – наголосив голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко. – Завод передбачає собою сортування та переробку сміття.

Варто розуміти, що завод із переробки твердих побутових відходів є важливим не тільки для Закарпаття. Адже завдяки йому можна уникнути подальшого забруднення річки Тиса.

Варто відзначити, що Угорщина була однією із перших країн, які від початку війни стабільно відправляють в Україну гуманітарні вантажі. Також країна приймала українців, які були вимушені тікати від війни в Україні. 

Після того, як до сусідньої країни поїхало чимало біженців з України, в Угорщині почали всіляко підтримувати українців, як безкоштовним проїздом у громадському транспорті, так і влаштувавши навчання для діток з України. І не просто дати дітям можливість продовжити навчання, а на рідній українській мові.

Варто відзначити, що активісти Благодійного фонду Служби Доркас відкрили центр приймання переселенців з України на 200 місць в Дебрецені.  

Що цікаво, угорська та українська броварні виготовили пиво лімітованої серії, частину коштів від продажу якої планували віддати  у фонд, який займається лікуванням поранених військових.

Значна допомога із боку Угорського уряду відчутна й у роботі гімназій на Закарпатті. Зокрема, Уряд Угорщини продовжує допомагати Берегівському ліцею ім. Габора Бетлена. Тут з  перших днів війни приймають вимушених переселенців. 

Читайте також: Виноградівщина: Пожертви жителів Угорщини та Німеччини привезли у Пийтерфолвівську громаду /ВІДЕО

Нагадаємо, Угорщина відремонтує гуртожитки для переселенців та добудує сміттєпереробний завод на Закарпатті /ВІДЕО.

Також варто додати, що недавно чергову партію допомоги від угорського міста Чепел доправили в Берегово.

Ще варто зазначити, що президентка Угорщини Каталін Новак виступила на благодійному телемарафоні «Врятуй Україну – #StopWar».

Читайте також: Мальтійська служба допомоги доставила на Закарпаття ліжка для переселенців (ВІДЕО)

А також варто додати, що на Закарпаття приїжджали медики з Угорщини. А також Угорщина допомагає родинам полеглих Героїв із Закарпаття.

Нагадаємо, раніше ми писали, що угорський Ротарі клуб «Дебрецен» підтримує переселенців з України.

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber