1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

Між Закарпаттям і Словаччиною запрацював модернізований пункт пропуску: нововведення на кордоні

5735
Без кордонів Закарпаття

На Закарпатті за сприяння Проєкт USAID "Економічна підтримка України" відкрили модернізований пункт пропуску на кордоні з Словаччиною.

Між Закарпаттям і Словаччиною запрацював модернізований пункт пропуску: нововведення на кордоні

Представники Проєкт USAID "Економічна підтримка України" (Проєкт USAID) 30 травня 2024 року відвідали автомобільний пункт пропуску "Ужгород-Вишнє Нємецьке", що на кордоні зі Словаччиною. Вони зустрілися з представниками Закарпатської обласної державної адміністрації, Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Закарпатській області та Державної митної служби України.

Про це пише Рубрика з посиланням на Фейсбук Проєкт USAID "Економічна підтримка України".

У чому проблема?

Раніше будівельний паркан вздовж пасажирського термінала пункту пропуску обмежував простір для автомобілів, які прямували з України до Словаччини, що призводило до збільшення часу очікування.

Яке рішення?

На Закарпатті  за сприяння Проєкт USAID "Економічна підтримка України" відкрили модернізований пункт пропуску на кордоні з Словаччиною.

Як це працює?

Проєкт USAID завершив швидку модернізацію пункту пропуску, яка передбачала встановлення повністю обладнаних модульних будівель для офісів та вбиралень, засобів організації дорожнього руху, таких як дорожні знаки та бар'єрне огородження, ваги для зважування вантажів, світлодіодне освітлення та ремонт дорожнього покриття.

Модернізація дозволить збільшити пропускну спроможність з 630 до 900 автомобілів на добу.

31 травня на пункті відновили рух легковими автомобілями, який був припинений на час проведення робіт.

"Під управлінням Агентства відновлення перебуває 29 контрольно-пропускних пунктів на західному і південному кордонах України. Частина з них вже модернізована, на решті ведуться ремонтні роботи. Велику підтримку надають наші партнери – Проєкт USAID. Завдання Агентства – покращити експортну логістику, а також забезпечити швидку доставку вантажів гуманітарного та військового призначення, зробити перетин кордону більш комфортним для пасажирів та водіїв. Дякуємо USAID за сталу та системну підтримку діяльності Агентства відновлення," – наголосив Голова Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України.

Завдяки швидкій модернізації підрядники Проєкту USAID розширили асфальтове покриття та створили додаткову смугу руху, через яку пасажирські транспортні засоби могли перетинати пасажирський термінал.

Проєкт USAID також обладнав Ужгородський пункт пропуску додатковими офісами для паспортного та митного оформлення, щоб впоратися зі збільшеним трафіком.

Виконані Проєктом USAID роботи з'єднали прикордонний пост з майданчиком для очікування, де автомобілі можуть стояти в черзі перед перетином кордону зі Словаччиною.

Зазначимо, нещодавно Проєкт USAID завершив роботи з модернізації на одному з найбільших автомобільних пунктів пропуску – "Ягодин-Дорогуськ", що межує з Польщею.

Довідка

У 2023-2026 роках USAID через Проєкт USAID "Економічна підтримка України" виділяє 115 мільйонів доларів США на безпосередню підтримку Уряду України, зокрема Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури України, Державному агентству з відновлення та розвитку інфраструктури України, Державній митній службі та "Укрзалізниці" для модернізації 42 пунктів пропуску України.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber