1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. >

Уряд Угорщини продовжує допомагати Берегівському ліцею ім. Габора Бетлена (ВІДЕО)

31.05.2022 11:45 0 Без кордонів ВАЖЛИВО

З перших днів війни у Берегівській ТГ радо приймають вимушених переселенців.

У навчальних закладах регіону, таких, як Закарпатський угорський інститут ім. Ференца Ракоці ІІ та Берегівський ліцей ім. Габора Бетлена, розміщено кількасот переселенців. Наразі у ліцеї перебуває п’ятдесят дві внутрішньо переміщені особи. Їх забезпечення та харчування відбувається за підтримки місцевого самоврядування, благодійних організацій та церкви. Про це інформує Tv21 Унгвар 

–У нас розміщено 52 переселенці. Переважно з Київщини. Їм уже запропонували повернутися додому, але у зв’язку із тим, що у Берегові планують запустити роботу дошкільних закладів, наш заклад буде працювати знову на повну. Це означає, що знову буде розміщено до 82 осіб, – відзначив директор Берегівського ліцею ім. Г. Бетлена Арпад Сабов.

У ліцеї нещодавно частково оновили очне навчання. Мають надію, що з вересня запрацюють у звичайному режимі. Завдяки підтримки Уряду Угорщини в школі іде будівництво.

Нагадаємо, Угорщина із перших днів війни допомагає українським переселенцям та сприяє підтримці благодійних організацій. Особливо відчутна підтримка із боку сусідньої країни на Закарпатті. Область отримує від Угорщини як матеріальну, так і фінансову домпомогу. Значна кількість гуманітарного вантажу для потреб переселенців надходить до багатьох місцевих громад, зокрема, Берегівської та Кам'янської ТГ. 

Відзначимо, що угорські благодійні служби уже розвезли по країні понад 40 каміонів гуманітарки. У тому числі понад 48 тисяч кілограмів продуктів для дорослого населення, більше 3 тисяч - дитячого харчування, 17 тисяч -  засобів особистої гігієни тощо. Також поставили в Бучу 10 потужних генераторів для забезпечення безперебійного водо- і енергопостачання.

Поряд із цим, Товариство угорської культури Закарпаття закликало уряд Угорщини підтримувати Україну всіма можливими способами й надалі та сприяти, у міру сил, припиненню збройного конфлікту та встановленню міцного миру.

Читайте на ГК:Тисячі людей вийшли на вулиці і вимагають відставку Орбана: в Угорщині розпочалися масові протести (ФОТО)
Читайте на ГК:Потужне природне явище накрило Західних сусідів: у мережі діляться цікавими відеозаписами (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Екстремальне видовище перетворилося на місиво: в Угорщині сталася масштабна трагедія (ВІДЕО)