1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

Ні тижня без сумних звісток із фронту: родини двох полеглих захисників з Мукачева отримали підтримку від Угорщини (ВІДЕО)

171
Без кордонів Закарпаття

У більшості випадків полеглі захисники були утримувачами своїх родин.

Ні тижня без сумних звісток із фронту: родини двох полеглих захисників з Мукачева отримали підтримку від Угорщини (ВІДЕО)

На жаль, на Закарпатті, як і в інших областях нашої країни, не минає жодного тижня без сумних звісток із фронту. Офіційних даних про кількість загиблих воїнів у війні проти окупанта влада не публікує, але наразі точно відомо про близько 20 жертв серед українських військових угорської національності або які мали угорське коріння.
Це не дивно, адже у складі ЗСУ воює багато закарпатців – угорців за національністю.

Міністерство зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини за допомогою Генерального консульства Угорщини в місті Ужгород намагається відшукати родини загиблих захисників та надати їм підтримку.

"Ми передали допомогу родинам двох полеглих закарпатських військових, які мали угорське коріння, вони загинули в боях на сході України. Обидва чоловіки були молодими в одного з них ще не було власної сім’ї. На жаль протягом останнього часу ми знову мали провести кілька таких заходів. Міністерство зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини реалізує програму в межах якої сім’ї полеглих захисників, котрі мали угорське коріння отримують невеличку матеріальну підтримку від Угорщини. Ці сім’ї втратили батька, чоловіка, брата. Сьогодні відбулася чергова така подія - вручення цієї підтримки двом родинам. ми надіємося, що надалі все рідше буде потреба в таких заходах і здійсняться мрії цих полеглих захисників, що тут на Закарпатті народи житимуть у мирі та злагоді і будуватимуть своє майбутнє, свої родини у себе на батьківщині", - розповідає консул Генерального консульства Угорщини в місті Ужгород, Ласло Куті.

Варто відзначити, що Угорщина була однією із перших країн, які від початку війни стабільно відправляють в Україну гуманітарні вантажі. Також країна приймала українців, які були вимушені тікати від війни в Україні. 

Після того, як до сусідньої країни поїхало чимало біженців з України, в Угорщині почали всіляко підтримувати українців, як безкоштовним проїздом у громадському транспорті, так і влаштувавши навчання для діток з України. І не просто дати дітям можливість продовжити навчання, а на рідній українській мові.

Варто відзначити, що активісти Благодійного фонду Служби Доркас відкрили центр приймання переселенців з України на 200 місць в Дебрецені.  

Що цікаво, угорська та українська броварні виготовили пиво лімітованої серії, частину коштів від продажу якої планували віддати  у фонд, який займається лікуванням поранених військових.

Значна допомога із боку Угорського уряду відчутна й у роботі гімназій на Закарпатті. Зокрема, Уряд Угорщини продовжує допомагати Берегівському ліцею ім. Габора Бетлена. Тут з  перших днів війни приймають вимушених переселенців. 

Читайте також: Виноградівщина: Пожертви жителів Угорщини та Німеччини привезли у Пийтерфолвівську громаду /ВІДЕО

Нагадаємо, Угорщина відремонтує гуртожитки для переселенців та добудує сміттєпереробний завод на Закарпатті /ВІДЕО.

Також варто додати, що недавно чергову партію допомоги від угорського міста Чепел доправили в Берегово.

Ще варто зазначити, що президентка Угорщини Каталін Новак виступила на благодійному телемарафоні «Врятуй Україну – #StopWar».

Читайте також: Мальтійська служба допомоги доставила на Закарпаття ліжка для переселенців (ВІДЕО)

Нагадаємо, раніше ми писали, що на Закарпаття приїхали медики з Угорщини.

Читайте Голос Карпат також у Телеграм

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber