1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Без кордонів

Угорщина допомагає: чергову партію допомоги від угорського міста Чепел доправили в Берегово /ВІДЕО

Без кордонів 0

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Угорщина постійно надає допомогу у вигляді гумдопомоги та приймає українців на своїй території.

Угорщина допомагає: чергову партію допомоги від угорського міста Чепел доправили в Берегово /ВІДЕО

Сьогодні до Берегова прибув черговий вантаж допомоги з угорського міста Чепел. Зміст вантажу було заздалегідь узгоджено з керівництвом міста над річкою Верке. Окрім продуктів тривалого зберігання у вантажі — п’ятдесят ліхтарів вуличного освітлення, закупівля яких для міста наразі неможлива через поточні бюджетні обмеження в Україні.

"Ми уже втретє представляємо делегацію міста Чепел та постійно контактуємо з мером Берегова. На мою думку, важливо підтримувати активні стосунки та надавати постійну допомогу. Бачимо, що продуктові запаси міста зменшуються, тому цією партією допомоги намагаємося збільшити їх. Також на прохання мера міста Берегова ми привезли LED лампи та ліхтарі вуличного освітлення. За нашою інформацією, місто має проблеми з цим та через воєнну ситуацію виникли певні складнощі з фінансуванням, тому ми раді були допомогти у придбанні необхідних пристроїв", - розповідає мер міста Чепел, Ленард Борбей.

Детальніше дивіться у сюжеті від Tv21 Унгвар:

Варто відзначити, що Угорщина була однією із перших країн, які від початку війни стабільно відправляють в Україну гуманітарні вантажі. Також країна приймала українців, які були вимушені тікати від війни в Україні. 

Після того, як до сусідньої країни поїхало чимало біженців з України, в Угорщині почали всіляко підтримувати українців, як безкоштовним проїздом у громадському транспорті, так і влаштувавши навчання для діток з України. І не просто дати дітям можливість продовжити навчання, а на рідній українській мові.

Варто відзначити, що активісти Благодійного фонду Служби Доркас відкрили центр приймання переселенців з України на 200 місць в Дебрецені.  

Що цікаво, угорська та українська броварні виготовили пиво лімітованої серії, частину коштів від продажу якої планували віддати  у фонд, який займається лікуванням поранених військових.

Значна допомога із боку Угорського уряду відчутна й у роботі гімназій на Закарпатті. Зокрема, Уряд Угорщини продовжує допомагати Берегівському ліцею ім. Габора Бетлена. Тут з  перших днів війни приймають вимушених переселенців. 

Читайте також: Виноградівщина: Пожертви жителів Угорщини та Німеччини привезли у Пийтерфолвівську громаду /ВІДЕО

Нагадаємо, Угорщина відремонтує гуртожитки для переселенців та добудує сміттєпереробний завод на Закарпатті /ВІДЕО.

Найсвіжіші новини: