1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Школярі, які тимчасово переселені в Угорщину, зможуть навчатись там українською

12.04.2022 16:35 Без кордонів

Про це повідомила пресслужба Закарпатської обласної ради.

Про це повідомила пресслужба Закарпатської обласної ради.

Про це, серед іншого сьогодні йшлося під час зустрічі у Закарпатській обласній раді керівництва Європейського об’єднання територіального співробітництва ТИСА за участі керівника угорської делегації — голови Загальних зборів області Саболч-Сатмар-Берег та голови об’єднання Оскара Шестака.

Приймаючи давніх партнерів, голова Закарпатської облради Володимир Чубірко розповів коротко про ситуацію в Україні.

«Що стосується, війни і нашого краю, то Бог милував від авіаударів і бойових дій, однак, у область все частіше приходять сумні звістки про загибель на війні проти російських окупантів наших земляків, серед яких є й етнічні угорці… Разом з тим, наш Президент Володимир Зеленський заявив, що хто не воює, повинен працювати. Тому, продовжуємо реалізовувати наші проекти, у тому числі й великий і такий потрібний проєкт «Zero waste» («Нуль відходів») із побудови сміттєсортувального заводу у селі Яноші на Берегівщині», — розповів Володимир Чубірко.

Серед майбутніх проектів, які ініціював голова облради — забезпечення навчання українською мовою у окремих школах для тимчасово переселених до Угорщини українців, що проживають у сусідній із Закарпаттям області Саболч-Сатмар-Берег.

Українська сторона у разі реалізації цієї ініціативи, бере на себе зобов’язання забезпечити учнів українськими навчальними посібниками.У свою чергу голова загальних Зборів області Саболч-Сатмар-Берег Оскар Шестак наголосив, що Угорщина підтримує євроінтеграційні прагнення України і підтримуватиме нашу державу на цьому шляху.

Пише József Barta.

Нагадаємо, Угорщина безкоштовно передасть закарпатським фермерам насіння на 1,7 млн грн

Читайте на ГК:Угорщина допомагає: близько 500 потужних джерела безперебійного живлення доправили на Закарпаття (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Будапешт дарує Різдво українським сім’ям: адвентські календарі та пряникові будинки (ВІДЕО)
Читайте на ГК:"Ми зрозуміли, що маємо допомогти": в Україні на кордоні з Угорщиною збудували сухий порт
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська