1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

Безкоштовні медогляди для ВПО та місцевих: на Закарпаття приїхали медики з Угорщини (ВІДЕО)

173 Без кордонів Новини Ужгорода

Уже не вперше в нашу область приїздять медики фонд «MedSpot», які разом із допомогою волонтерів БФ «Серце до серця» проводять медогляди.

Безкоштовні медогляди для ВПО та місцевих: на Закарпаття приїхали медики з Угорщини (ВІДЕО)

Угорські медики приїжджають сюди у свої вихідні. У п’ятницю завершують робочу зміну в клініках, а вдосвіта в суботу вирушають до міста Ужгород.

Напередодні візиту гостей волонтери БФ «Серце до серця» контактують із керівниками шелтерів, де проживають вимушені переселенці, аби знати, чи є охочі отримати консультацію від лікарів із-за кордону. І охочі завжди є.

"Вже напротязі 7 місяців ми співпрацюємо з ними, вони приїжджають. Вже в нас є, скажімо так, постійні пацієнти. Їздимо в шелтери й різні захворювання тестують, перевіряють наші лікарі. Вони привозять нам медикаменти і коли в нас є потреба вони привозили нам термобілизну для хлопців, харчування на передову для хлопців. Тобто тісна гарна співпраця склалася в нас з цією командою", - розповідає волонтерка БФ «Серце до серця» Наталія Риженкова.

Детальніше дивіться у сюжеті:

Варто відзначити, що Угорщина була однією із перших країн, які від початку війни стабільно відправляють в Україну гуманітарні вантажі. Також країна приймала українців, які були вимушені тікати від війни в Україні. 

Після того, як до сусідньої країни поїхало чимало біженців з України, в Угорщині почали всіляко підтримувати українців, як безкоштовним проїздом у громадському транспорті, так і влаштувавши навчання для діток з України. І не просто дати дітям можливість продовжити навчання, а на рідній українській мові.

Варто відзначити, що активісти Благодійного фонду Служби Доркас відкрили центр приймання переселенців з України на 200 місць в Дебрецені.  

Що цікаво, угорська та українська броварні виготовили пиво лімітованої серії, частину коштів від продажу якої планували віддати  у фонд, який займається лікуванням поранених військових.

Значна допомога із боку Угорського уряду відчутна й у роботі гімназій на Закарпатті. Зокрема, Уряд Угорщини продовжує допомагати Берегівському ліцею ім. Габора Бетлена. Тут з  перших днів війни приймають вимушених переселенців. 

Читайте також: Виноградівщина: Пожертви жителів Угорщини та Німеччини привезли у Пийтерфолвівську громаду /ВІДЕО

Нагадаємо, Угорщина відремонтує гуртожитки для переселенців та добудує сміттєпереробний завод на Закарпатті /ВІДЕО.

Також варто додати, що недавно чергову партію допомоги від угорського міста Чепел доправили в Берегово.

Ще варто зазначити, що президентка Угорщини Каталін Новак виступила на благодійному телемарафоні «Врятуй Україну – #StopWar».

Читайте також: Мальтійська служба допомоги доставила на Закарпаття ліжка для переселенців (ВІДЕО)

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Нагадаємо, раніше ми писали, що у Генеральному консульстві Угорщини провели виїзний урок для студентів УжНУ.

Читайте також: