1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Це вже традиція: у Генеральному консульстві Угорщини провели виїзний урок для студентів УжНУ (ВІДЕО)

194
Суспільство Новини Ужгорода

Студенти побували в консульстві сусідньої держави в місті Ужгород.

Це вже традиція: у Генеральному консульстві Угорщини провели виїзний урок для студентів УжНУ (ВІДЕО)

Для студентів українсько-угорського навчально-наукового інституту УжНУ провели виїзний урок у Генеральному консульстві Угорщини в м. Ужгород. Для 22 учнів кафедри міжнародних відносин та угорської філології провів лекцію з історії угорської дипломатії провідний консул Арон Чех.

Також студенти прослухали виступ консулів Александри Чізмадія, Едіни Альбертне Шімон та Ріти Єви Оноді, котрі доповідали про зовнішньоекономічну, культурно-дипломатичну та консульську діяльність. Проведення таких виїзних лекцій вже мають свою традицію – наголосив провідний консул Арон Чех.

"Ми намагалися представити їм ту багаторівневу діяльність, яку ми виконуємо. Так, ми говорили про культурну та економічну дипломатію та авжеж про професійну консульську діяльність. Я прочитав невеличку лекцію про історію угорської дипломатії. Це не перша така виїзна лекція, адже вона вже має певну традицію. До нас звертаються кожного року і ми радо приймаємо їх. Студенти проходять фахове навчання тому  їх цікавить дипломатична діяльність та робота нашого Генерального консульства", - розповів Арон Чех.

Детальніше дивіться у сюжеті:

Варто відзначити, що Угорщина була однією із перших країн, які від початку війни стабільно відправляють в Україну гуманітарні вантажі. Також країна приймала українців, які були вимушені тікати від війни в Україні. 

Після того, як до сусідньої країни поїхало чимало біженців з України, в Угорщині почали всіляко підтримувати українців, як безкоштовним проїздом у громадському транспорті, так і влаштувавши навчання для діток з України. І не просто дати дітям можливість продовжити навчання, а на рідній українській мові.

Варто відзначити, що активісти Благодійного фонду Служби Доркас відкрили центр приймання переселенців з України на 200 місць в Дебрецені.  

Що цікаво, угорська та українська броварні виготовили пиво лімітованої серії, частину коштів від продажу якої планували віддати  у фонд, який займається лікуванням поранених військових.

Значна допомога із боку Угорського уряду відчутна й у роботі гімназій на Закарпатті. Зокрема, Уряд Угорщини продовжує допомагати Берегівському ліцею ім. Габора Бетлена. Тут з  перших днів війни приймають вимушених переселенців. 

Читайте також: Виноградівщина: Пожертви жителів Угорщини та Німеччини привезли у Пийтерфолвівську громаду /ВІДЕО

Нагадаємо, Угорщина відремонтує гуртожитки для переселенців та добудує сміттєпереробний завод на Закарпатті /ВІДЕО.

Також варто додати, що недавно чергову партію допомоги від угорського міста Чепел доправили в Берегово.

Ще варто зазначити, що президентка Угорщини Каталін Новак виступила на благодійному телемарафоні «Врятуй Україну – #StopWar».

Читайте також: Мальтійська служба допомоги доставила на Закарпаття ліжка для переселенців (ВІДЕО)

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Нагадаємо, раніше ми писали, що благодійники Карітасу ім. Святого Мартина постійно надають допомогу закарпатцям та переселенцям.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber