1. Новини Закарпаття
  2. >

Сліпий вибір "золотою ціною": відомо, яка загроза чатує на закарпатців

21.03.2023 09:04 Аналітика Ексклюзив Голос Карпат

Магазини, супермаркети й ринки - місця, де чатує певна загроза для покупців.

Магазини, супермаркети й ринки - місця, де чатує певна загроза для покупців.

У ході повномасштабного російського вторгнення в Україну ряд змін відбулось у продовольчій сфері. Насамперед, вони полягали в проблемах із логістикою. Внаслідок  цього  певні продукти із окупованих територій не могли доставлятись до інших торгових точок у областях України. По-друге, через нестачу  необхідних продуктів вітчизняного виробництва, на територію України почали потрапляти у величезних масштабах товари із інших країн.

Дефіцит вітчизняних продуктів відбився на житті українців, а дорожнеча на товари змусила пересічних покупців економити.

Та разом зі здорожчанням й імпортом в Україну почали потрапляти й чимало підробок й небезпечних продуктів не лише для здоров'я, але і життя. Зокрема, як уже інформувалось виданням раніше, напередодні до України потрапило куряче м'ясо польського виробництва, зараження сальмонелою посил. Утім, неприємність може очікувати і в ряді інших важливих продуктів, застерігають експерти. Це можуть бути молочні продукти, насамперед, масло й сметана ковбасні вироби. Та якщо в магазинах ще можна повернути сумнівний товар чи підробку і вимагати повернення коштів,  на ринку у вас не буде такої можливості.

Дедалі частіше магазини та супермаркети  намагаються "нагодувати" покупців не надто безпечним товаром. Про це пише "Обозреватель".

Утім, покупці можуть уникнути "сліпого обману" на рівному місці, будучи пильними.

На що мають звертати увагу усі покупці в магазинах, на ринках, чи супермаркетах, аби не стати черговими жертвами фальсифікованої продукції, розповіла експерт Олена Куликова.

"Найголовніша рекомендація – купувати продукти у торгових мережах, саме у мережевих магазинах. Тому що часто на ринках зараз відбувається повне неподобство, інакше не скажу. Припустимо, по вершковому маслу, я можу спиратися на ті дослідження, які ми проводили, і скільки не було б рекомендацій, як виявити в домашніх умовах, чи є в маслі рослинний жир, чи ні, це все одно не дає 100% гарантій. Потрібне лише лабораторне дослідження.

Ми перевіряли минулої осені масло, відбирали понад 20-24 позицій, а в результаті з них 40% виявилося фальсифікатом.

Тож, на жаль, масло фальсифіковане можна знайти й у торгових мережах", - наголошує вона.

За словами Куликової, фальсифікувати можуть все та будь-де. Але місцями, де хоч якась є гарантія для покупців,  є торгові мережі. Якщо раптом споживач стикається з тим, що масло неналежної якості, він завжди може пред'явити цю претензію продавцю, відзначає Куликова. Утім на ринку претензію нікому пред'явити не зможемо.

Фальсифікований товар може потрапити до магазинів під приводом ковбас та м'ясних виробів, наголошує Куликова. Тому радить українцям дивитися на придатність, умови температурного режиму, в яких продаються продукти. Особливу увагу слід звертати на наклеєні стікери. Часто, буває, що в магазинах для перепродажу  їх наклеюють дуже багато один поверх іншого. Таким чином продавці перепродовжують термін придатності м'яса чи ковбаси. В цьому випадку слід обережно відклеїти верхній стікер, та подивитись ту інформацію, що є під ним. Це й буде "правдою" про товар, який вам можуть підсунути.

Нагадаємо, Закарпатцям доведеться по новому "ходити за ліками": у фейсбуці до МОЗ "гарячі" претензії 

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте на ГК:Неба зовсім не було видно: потужну хмару із пилу зафіксували над Закарпаттям (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:Небезпечна пилова буря над Україною: на Закарпатті пил із Сахари також могли бачити
Читайте на ГК:Закарпатці продовжують палити суху траву: пожежі знищили ще 9 гектарів землі (ФОТО)