1. Головна
  2. >
  3. Аналітика

Рубль на грані колапсу: вплив санкції проти Московської біржі

585

Санкції, оголошені США проти Московської біржі та її дочірніх компаній - Національного клірингового центру та Національного розрахункового депозитарію, відчутно вплинули на російський валютний ринок, як показують дані сайту banki.ru.

Рубль на грані колапсу: вплив санкції проти Московської біржі

Як повідомляє Економічна правда.

Внаслідок цього, готівковий курс долара та євро у багатьох московських банках значно збільшився. На 21:30 максимальна ціна на купівлю долара досягла 120 рублів, а євро - 125 рублів. В деяких банках курс долара навіть досягав 200 рублів.

Варто відзначити, що офіційний курс долара, встановлений Центральним Банком РФ, становить 89,02 рубля, а євро - 95,74 рубля. Приблизно такі ж курси були на Московській біржі 11 червня - в останній день торгів цими валютами (12 червня в Росії був вихідний).

З 13 червня на Московській біржі не будуть проводитися торги з розрахунками в доларах, євро та всіма іншими інструментами, які пов’язані з цими валютами. В травні операції з цими двома валютами складали більше 50% всіх торгів на біржі.

Центральний Банк РФ повідомив, що всі операції з купівлі-продажу доларів та євро будуть проводитися на позабіржовому ринку.

“Це буде схоже на ситуацію 1995-1996 років, до початку електронних валютних торгів на ММВБ (попередня назва Московської біржі). Це значний крок назад”, - попереджав член правління Московської біржі Ігор Марич в кінці 2023 року про можливі наслідки санкцій.

Нагадаємо, 12 червня США оголосили про розширення санкційного списку проти РФ, додавши до нього більше 30 фізичних осіб і більше 200 юридичних осіб.

“Казначейство США має на меті російську фінансову систему, яка була перенацілена на сприяння інвестиціям в оборонну промисловість та придбання товарів, необхідних для продовження агресії проти України”, - заявили в Міністерстві фінансів США.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber