1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Економлять й беруть "за недорого": на Закарпатті пенсіонери займають черги за дешевим товаром (ФОТО)

14.08.2022 15:24 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Цього сезону краяни скоріше розпочали консервувати запаси на зиму та вибирати картоплю.

Цього сезону краяни скоріше розпочали консервувати запаси на зиму та вибирати картоплю.

З одного боку — причина цьому війна в Україні, розпочата агресором. З іншого — побоювання людей, що все подорожчає, та навіть більше — виникне дефіцит необхідних товарів.

За словами експертів, найближчим часом дорожчатимуть м'ясні та молочні продукти, сезонні овочі й фрукти дешевшатимуть. Що до останнього, то ціновий спад на овочі таки помітний на ринках області. Зокрема, за останній період знижувалась майже двічі ціна на улюблені помідори. Насамперед (на початку сезону)  вони вартували 80 гривень за кілограм. Такі ціни були зафіксовані в торгових точках на Перечинщині. Потім томати впали в ціні до 45 гривень, відтак придбати кіло томатів на закарпатських ринках можна було від 35 гривень. Наразі у більшості магазинів ціна помідорів за кілограм — від 20 гривень.

За дешевими овочами люди вишиковуються в чималих чергах. Закуповуються для консервації десятками кілограмів томатів, болгарським перцем. 

Не надто дорогі овочі рятують і гаманці пенсіонерів, для них, як відзначають, кожна копійка на вагу золота.

- Хіба розженешся на 2,300 пенсії. Беру поки є в магазині й недорого. Зима велика, усе поїсть, — відзначає пенсіонерка пані Олена. 

Зараз накупувала собі помідорів. По 20 гривень привезли в магазин. Невеликі, середніх розмірів. Наготувала томатного соку й замаринувала з цибулею й спеціями в літрові банки. Цибулю у консервацію мала свою, богу дякувати цьогоріч вродив у мене й часник, то ж і ним запаслася. У нас в магазинах зараз кілограм часнику по від 97 до 100 гривень. Ціни космічні. Усе дорожчає, лиш у нас — простого народу й зарплати та пенсії не рушають з місця, — додає жінка.

-Огірків цього року, Богу дякувати, не купувала із магазину. Вродили щедро, поливаю відколи посіяла, ходжу біля того, то й маю шось. А от морква не надто радує, дуже дрібненька, проте і її не купую для консервації.

-Помідорів й капусти цьогоріч не садила, адже боялась рудих слимаків. Минулого року усе поїли на грядці, то ж думала й цього року буде нашестя рудих, — відзначає газдиня. - Та от прогадала, не було цьогоріч, Богу дякувати, ні одного рудого на моїй грядці. Проте є інший шкідник — ведмедок, під'їдає городину.

Нагадаємо, В Україні змінюється порядок перетину кордону: що готує громадянам влада