1. Головна
  2. >
  3. Аналітика

Чи зміниться курс долара: прогнози від Національного банку України

129
Аналітика Україна

Національний банк України володіє найбільшими золото-валютними резервами за довгий період, при цьому інфляція знаходиться на відносно низькому рівні.

Чи зміниться курс долара: прогнози від Національного банку України

Таким чином, очікується, що курс долара в червні буде стабільним і відповідатиме середньорічному курсу, встановленому в державному бюджеті України - 40,6 грн за 1 долар, що відповідає потребам таких фінансових установ, як Міністерство фінансів, як повідомляють Факти.

В кінці травня 2024 року офіційний курс долара був 40,1153 грн за 1 долар США. Але вже 13 червня Національний банк України встановив офіційний курс долара на рівні 40,69 грн за 1 долар, що стало новим антирекордом і найвищим курсом долара за всю історію гривні.

Щоб з’ясувати, яким буде курс долара в червні, а також визначити фактори, які можуть вплинути на це, Факти ICTV провели розмову з головою Комітету економістів України Андрієм Новаком та членом Економічного дискусійного клубу Олегом Пендзиним.

За словами Андрія Новака, за останні дні спостерігається невелика девальвація гривні.

Як він зазначає, єдиним логічним поясненням цього є “активізація фронту, яка триває вже близько двох місяців”.

– На Сході та на Півдні відбулися деякі успішні атаки російської армії. І, звичайно, це викликає нову хвилю ризиків, обережності, страхів серед українців. І, як завжди, основна форма захисту їхніх фінансів, їхніх заробітків - це купівля так званих твердих валют, – пояснює він.

З іншого боку, як він зазначає, зараз у Національного банку є рекордні золото-валютні резерви, яких Україна не мала жодного мирного року.

– Це дає можливість, у разі надмірних коливань на ринку, їх загасити, щоб не допустити більш масивної девальвації гривні. Але навіть зараз той курс, який ми маємо сьогодні, він ще далеко не той, який закладено в державному бюджеті України на поточний бюджетний рік. Тому, якщо не буде якихось надзвичайних обставин, можна очікувати, що курс буде відносно стабільним до сьогоднішнього показника. Ну, а невеликі коливання завжди є, кожного торгового дня, до них треба ставитися нормально, – каже він.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber