1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"Завалені імпортом": у закарпатських магазинах все менше вітчизняних товарів (ФОТО)

1645 Суспільство Закарпаття

З початком повномасштабних військових дій в Україні, спричинених агресією Росії, життя громадян істотно змінилось, пішла на спад економіка.

Останні події, у результаті воєнних дій в Україні, відбились найперше у продовольчій сфері, негативно позначились на малому й середньому бізнесі. Ряд вітчизняних товарів, що до війни ще були за помірними цінами наразі зникли із прилавків торгових точок. Їх замінили дорогим імпортом. Це стосується як молочних продукті, зокрема сиру, сметани та масла, так звісно олії, ковбасних виробів, м'яса та круп. Зросли й ціни на вітчизняні товари унаслідок логістичних витрат з постачанням продуктів із окупованих територій.

Ситуація украй напружена. Людям обіцяють, що товари і далі дорожчатимуть, посилання отож доведеться змиритись з новими цінами.

Наразі ж краяни продовжують запасатись на зиму сезонними овочами за зниженими цінами. Зокрема, люди шукають на ринках та в магазинах дешеві томати. На початку сезону, їх ціна була зовсім шокуючою - 80 гривень за кілограм. Зараз кілограм кислих овочів, без яких не обходиться пора консервацій, - 15-20 гривень за кілограм посилання. Запасаються й томатною пастою. Вона, як обіцяють експерти теж подорожчає до зими  Наразі вартість томатного соусу(485 г марки "Руна") 38 гривень. Водночас на полицях магазинів та супермаркетів уже з'явився й товар польського виробника. Ціни різняться.

Окрім томатної пасти побільшало імпорту з Польщі і на полицях із макаронними виробами. Зокрема, товар польського й чеського виробника заполонив полиці магазинів на Перечинщині. Днями в одній із торгових точок ми зафіксували ціни на макаронні вироби, вони варіювались від 19,50 до 39 гривень в залежності від фірми виробника й пакування. До слова, макарони фірми "Корона" - великі ріжки (500 г) вартують 29,37 грн; макарони "Шаланки" (500 г) - 28,12 грн.

Нагадаємо, Заллє дощами та поб'є градом: на Закарпатті оголосили штормове попередження.