1. Новини Закарпаття
  2. >

Україні загрожують масові відключення електроенергії: чи слід готуватись жителям Закарпаття?

23.03.2024 21:28 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

Багатьом областям слід готуватись до тривалих відключень світла.

Багатьом областям слід готуватись до тривалих відключень світла.

Істотні збої в роботі Дніпровської ГЕС через російський ракетний обстріл 22 березня, як інформують експерти, призведе до проблем з балансуванням енергетичної системи України і обмеженню енергопостачання споживачам. Про це пише "Апостроф".

Як вже відомо, в ніч на 22 березня масованими ракетними обстрілами було вражено низку об'єктів енергетичної інфраструктури України, зокрема найбільшу в країні гідроелектростанцію – Дніпровську ГЕС, яка знаходиться в Запоріжжі.

У результаті масованої атаки, без електроенергії залишились ряд областей України. Найбільше дісталось Харківській області.

Як зазначає директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, ворог не випадково обрав Дніпровську ГЕС, оскільки гідроенергетика відіграє важливу роль не лише у виробництві електроенергії, а й у балансуванні всієї енергетичної системи.

"Тому (через удар ДніпроГЕС) буде набагато складніше балансувати енергосистему, — сказав експерт. - Дефіцит балансувальних потужностей створює проблеми у балансуванні системи та можливих відключень електроенергії або, як мінімум, постачання електроенергії в енергосистему".

У найбільш песимістичному сценарії на нас чекають відключення світла, причому вони можуть бути досить тривалими.

"Буде складний баланс в енергосистемі, тим більше, що ДніпроГЕС – це регулююча потужність. Буде складно підтримувати стійкість та надійність енергосистеми, і не виключено, що застосовуватиметься скорочення постачання електроенергії – тобто віялові відключення та якісь регіональні", - сказав виданню колишній міністр палива і енергетики України Іван Плачков.

При цьому, за його словами, відключення відбуватимуться не лише в тих регіонах, які знаходяться в безпосередній близькості від ДніпроГЕС, оскільки йдеться про єдину енергосистему України: "Це стосуватиметься всіх регіонів. Просто буде дефіцит електроенергії, і десь буде зменшено надійність у якомусь регіоні, тобто там буде скорочення енергопостачання більшою чи меншою мірою".

Однак найгіршого, можливо, вдасться уникнути. "У таких обставинах (коли пошкоджено найбільшу в країні ГЕС - "Апостроф") нормально, коли вводяться віялові відключення — це означає, що система працює, і через якийсь час її відновлять, — сказав у коментарі "Апострофу" президент центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар. - Те, що ми не маємо блекауту енергосистеми, означає, що вона зберігає стійкість. Все могло б бути набагато гірше, якби сталося взимку на піку енергоспоживання".

Як відіб'ється масована атака по енергетиці на Закарпатті? Чи є дефіцит електроенергії в регіоні?

Не залежно від того, що Україна пережила напередодні одну із потужних ракетних атак по енергетиці і в ряді областей назріла проблема дефіциту електроенергії, на Закарпатті наразі не має проблем із постачанням електрики у населені пункти районів.

Сьогодні, 22 березня, голова Закарпатської ОВА провів нараду з енергетиками та представниками екстрених служб.

"Попри атаки ворога на об'єкти енергогенерації в різних областях країни на Закарпатті подача електрики до житла людей і на підприємства залишається сталою.
Відключення не передбачаються", - відзначив Микита.

Відзначмо, торік область зазнала тотальний блекаут разом з усією державою. У різних районах області не обходилось без тривалих й щоденних відключень світла. Проблему порушували у мережі Фейсбук, де звертались до влади й представників Обленерго.

Від перепадів напруги, опісля відновлень електропостачання в будинки жителів, із ладу починала виходити побутова електроніка.

Потерпали від відсутності світла й тепла освітні заклади й дитсадки, що на той час не були забезпечені альтернативними джерелами електроенергії.

Торік область укотре почала готуватись до чергових ймовірних блекаутів. На щастя, найхолодніший період узимку в державі вдалось пережити без численних відключень.

Зауважмо, в регіоні періодично вводять тимчасові відключення світла. Вони пов'язані безпосередньо із ремонтними роботами на електромережах в межах населених пунктів.

Раніше ми писали про графіки аварійних відключень у регіоні. Вони були розроблені ще у 2023-му році 

Читайте також: Відбивна з жаби й полоз на пательні: як у одному із сіл Закарпаття ловили й смажили весняний делікатес 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими