1. Новини Закарпаття
  2. >

"Наче у тюрмах": закарпатці обурені, що їх дітей "морять" у школах

14.12.2022 11:05 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Через блекаут у багатьох освітніх закладах області наразі відсутні опалення.

Через блекаут у багатьох освітніх закладах області наразі відсутні опалення.

За словами закарпатських батьків, уже тривалий період їх чадо відвідує освітні заклади у жахливих умовах. Через щоденні стабілізаційні відключення в класах темно та холодно. Діти змушені "гризти" граніт науки, сидячи у верхньому одязі й рукавицях, писати й читати без світла. На такий освітній процес обурюються і самі учні, які майже зі сльозами розповідають, що не можуть зігрітись у школах, бо тут справжня "дубар". Діти частіше хворіють.

Нагадаємо, напередодні цю проблему було порушено у соцмережах батьками Виноградівщини. Пізніше  закладах освіти розпочались зимові канікули.

Не зважаючи на подальшу відсутність електроенергії, в освітніх закладах Перечинщини й далі продовжують відвідувати заняття в холодних та темних приміщеннях. Нарікання батьків дедалі зростають. Одні навідріз відмовляються пускати дітей до школи через таку ситуацію, інші вимагають, аби у школах була дистанційка.

- Була епідемія коронавірус, діти сиділи удома, навчались онлайн, а зараз діти мучаться у холоді, ревуть, що не можуть ніяк зігрітись, бо неотоплюють, то не можуть ввести дистанційку? Невже на здоров'я дітей нашій державі начхати? Батьки на війні, мій чоловік теж,  а ми маємо гробити наших дітей, відпускаючи їх зараз школу? Не встигли вилікуватись, знову гарячка, а посидять весь день в тій тюрмі, то яким може бути здоров'я, - обурюється мама одного із учнів пані Марія.

- Дистанційка зараз дуже потрібна, хоча б зробили на тиждень. Діти б підкріпилися вдома, багато є хворих. Із 24 учнів у класах сидять п'ятеро - шестеро. Моя донька відвідує 8 клас й розповідає, яка ситуація  школі. Не можу ніяк зрозуміти, що влада й дирекція школи не можуть знайти якийсь вихід у цій ситуації?- обурюється пані Оксана.

- Більше місяця дітей маринують у тій холоднечі. Малі додому приходять й постійно жаліються, що у класах неможливо сидіти. Хоч би дітям дали скоріше канікули, - відзначає пані Марина.

Відзначмо, наразі школи й садочки Перечинської ОТГ забезпечені генераторами. Це підтвердив журналісту видання "Голос Карпат" очільник громади Іван Погоріляк.

- У нас у всіх школах й садочках є генератори. Тому працюємо  у звичному режимі, - зазначив Погоріляк.

Водночас, у школах Тур'я-Реметівської ОТГ діти навчаються без альтернативних джерел освітлення та опалення. Генераторами освітні заклади не забезпечені.

Поряд із цим, як би важко не було зараз дітям в освітніх закладах й не зважаючи на ряд умов, через які освітній процес не є повноцінним, міністр освіти Шкарлет зауважує на протилежному. Він наголошує, що відсутність електрики не має впливати на освітній процес. Таке твердження міністр освіти України висловлює в ефірі національного телемарафону Шкарлет в ефірі національного телемарафону.

Фото - ілюстративне.

Нагадаємо, Люди не встигають: на Закарпатті суцільні "затори" до банкоматів (ФОТОФАКТ).

Читайте на ГК:Синоптики попередили закарпатців про погодні сюрпризи: що буде з температурою
Читайте на ГК:Бум черешні на закарпатських базарах: людей шокує аномальний "сюрприз"
Читайте на ГК:Загроза для усіх областей: закарпатці також готуються до нічних відключень світла