1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

На Закарпатті вже розроблені графіки аварійних відключень: людей просять заощаджувати електроенергію

639
Суспільство Закарпаття

В Україні розроблені графіки відключень світла для кожної області.

На Закарпатті вже розроблені графіки аварійних відключень: людей просять заощаджувати електроенергію

  Втім, наразі їх не застосовують. Цьогоріч українцям вкотре слід бути готовими до чергових відключень електроенергії. Складна ситуація може настати вже цієї зими і ймовірно, що доведеться вкотре ввести погодинні відключення світла.

  У гіршому випадку, внаслідок повторних масованих атак рашистами по енергетиці, жителям деяких областей доведеться просидіти без електроенергії 16 годин. Які області можуть опинитися в зоні ризику ми писали у попередній публікації.

  Наразі згенерованої електроенергії поки достатньо для покриття потреб споживачів, як наголошують у Міністерстві енергетики, тому графіки не задіюватимуть. Водночас вони залишаються актуальними на найближчий період, коли і дійсно доведеться перейти на економний режим споживання енергоресурсів.

  У "Закарпаттяобленерго" також уже складені графіки погодинних та аварійних відключень світла на найближчий період.

Відзначмо, торік в листопаді, енергосистема держави зазнала істотних пошкоджень через ворожі атаки. Вона залишається і досі однією з найбільш вразливих об'єктів інфраструктури. Водночас, дефіцит електроенергії може виникнути не лише у випадку подальших ворожих атак із боку Росії, а й в результаті споживання енергоресурсів населенням, що й спостерігається останнім часом.

  Нагадаємо, на початку грудня в Україні уже зафіксовано дефіцит електроенергії. Тому українцям радять бути украй ощадливими в споживанні енергоресурсів у цей період.

"Міністерство енергетики наголошує, що графіки відключень електроенергії не застосовуються у жодній з областей. Ситуація контрольована. Енергосистема збалансована", - йдеться у повідомленні.

  У міністерстві наголошують, що дефіциту електроенергії не зафіксовано. Втім, зауважують, важливо зменшувати навантаження на енергосистему у пікові години споживання: зранку у робочі дні від 9:00 до 11:00, у вечірній час - від 17:00 до 19:00.

  У Міненергетики закликають українців заощаджувати електроенергію. Зокрема, не використовувати енергоємні прилади в пікові години.

"Так ви допоможете тим, хто потребує світла найбільше: лікарям, комунальникам, військовим", - наголосили в прес-службі.

  Нагадаємо, закарпатцям також радять економно використовувати наразі енергоресурси, а також робити запаси необхідними речами на випадок цьогорічним тривалих відключень світла. Чим запасатись до імовірних блекаутів, "Голос Карпат" вже писав у попередній публікації.

  Також вам буде цікаво дізнатись, як зробити свічку-лампадку з підручних матеріалів.

Читайте також: Постачання електроенергії незабаром відновлять: жителів Тячівського та Берегівського районів просять не панікувати 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber