1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Грибний бум на закарпатських базарах: убивчі ціни за кілограм "білого золота" (ФОТО)

6683
Суспільство Новини Перечина

Ринки області вже рясніють "лісовим м'ясом".

Грибний бум на закарпатських базарах: убивчі ціни за кілограм "білого золота" (ФОТО)

Від кінця лютого закарпатці грибарять в місцевих лісах й дивують світлинами із трофеями в соціальних мережах. Насамперед в регіоні цьогоріч полювали за "чашою ельфа" або ж саркосцифою. Пізніше збирали зморшки, або як в регіоні їх називають "бабині вуха". Однак, сезон справжніх білих грибів у лісах області розпочався у кінці квітня. Хоч, зазвичай, білі смаколики місцеві жителі збирають у травні.

Відзначмо, через теплу погоду цьогоріч все дозріває раніше аніж торік. Аномальний грибний сезон на Закарпатті вражає всю Україну, а закарпатці продовжують вихвалятись трофеями в тематичних спільнотах.

Білі гриби найшвидше цьогоріч дозріли у найтепліших районах області - Виноградівщині, Берегівщині, Іршавщині й Хустщині.

Читайте також: На Закарпатті з'явилась перша кукурудза: ціни "кусають" жителів області 

У регіоні багато місцевих родин збирають гриби не  тільки  для себе, але й торгують "білим золотом" на місцевих базарах. Торік вартість білих грибів на початку сезону варіювалась від 60 -70 гривень за кілограм. Вартість лисичок була від 50 гривень за кілограм. Кошик білих продавали від 150-200 гривень.

Цьогоріч ціна на "букові" істотно злетіла угору. За один кілограм чистих білих люди просять від 200 гривень. За кілограм лисичок доведеться віддати сотню із гаманців. Такі ціни на ринку в Ужгороді на Корятовича. Тут теж торгують й іншими лісовими дарами - суницями та яфинами. За літр суниць просять від 160 гривень, а за яфину (пластиковий стаканчик) від сотні гривень.

Читайте також: Військовий об'єкт, маловідомий туристам: секретна споруда в Карпатах, що заворожує й досі 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на «Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber