1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Свічок замало: на Закарпатті готуються до тривалих відключень світла

1448
Суспільство Закарпаття

У всіх областях України продовжують вимикати електрику із метою раціональної економії енергоресурсів.

Свічок замало: на Закарпатті готуються до тривалих відключень світла

Через постійні атаки рашистами енергетична інфраструктура в державі знаходиться у критичному стані і аби її відновити потрібен час. Людей просять економити на енергоресурсах як вдень, так і ввечері. Усе це потрібно задля чим швидшої стабілізації енергосистеми держави.

Контроль за електроживленням в умовах війни посилено  здійснюють на державному рівні. Згідно із цим,  в Укренерго наразі  розподіляють необхідні ліміти генерування електроенергії для усіх областей України. Відтак,  обленерго застосовують, згідно із планом, щоденні графіки погодинних відключень світла.

Було багато, а стало мало

У соцмережі Фейсбук люди продовжують обговорювати суцільний блекаут у різних населених пунктах держави і Закарпаття у цьому плані не виняток. У новому, 2023- му році тривалих відключень світла, відзначають краяни, врази додалось, черги змінились, як і години відключень - вони стали довшими. Відтепер жителям області вимикають електрику на 16-17 годин.

Відновлюють живлення на дві години. До того світло вимикали на 10-12 годин, а вмикали на п'ять. Жителі відзначають, що обленерго обділяє їх у постачанні енергоресурсів та не один раз пишуть скарги до відповідних інстанцій з метою роз'яснення ситуації. Втім, що стосується звернень до обленерго від жителів, як вони відзначають, на відповідь їм не рідко потрібно чекати не менше місяця.

У попередніх публікаціях ми писали, як у громадах області вирішили зробити збори й отримати відповіді із приводу частих відключень в органах місцевої влади.   

У соцмережах люди писали про мирний збір місцевого населення.

Свічок треба більше, генератори - для багатих

Наразі "недешеві машини" струму гудуть не у всіх. Нагадаємо, вартість одного генератора на сьогодні, як ми уже писали у попередній публікації, від 20 тисяч гривень.

Люди кажуть: на мізерні зарплати, аби могли запастись ліхтарями й свічками, а генератори не по кишенях. Тож поки "багатші"  використовують генератори під час вимкнення світла та заправляють їх недешевим бензином, люди із більш скромним бюджетом припасають свічок, сірників  та ліхтариків. Але й таких, відносно дешевих замінників світла, останнім часом бракує у магазинах, люди продовжують робити запаси в чималих кількостях. До весни ще далеко, періодичні відключення світла можуть тривати до березня 2023-го.

Не свічками єдиними, а й твердим паливом

Окрім свічок, павербанків та інших альтернативних джерел - замінників світла й електроенергії, запасаються жителі ще і дровами. У цей складний час попит на заготівлю твердого палива істотно зріс, відзначають у закарпатських лісництвах. 

Поодинокі господарі заготовляли дрова самотужки на територіях власних обійсть, рубали висохлі у садах плодові дерева. А хтось вчиняв рубки на заборонених територіях, чи без дозволу рубав дерева у лісі. Не обходилось і без штрафів.

До зими закарпатці почали заготовляти дрова ще улітку минулого року. Тоді машина дров, як ми уже писали, коштувала від 6 тисяч гривень. Та зараз та сама машина дров обійдеться пересічному краянину в 9 тисяч.

Багатьом закарпатцям наразі важко придбати дрова за чималу суму. Не по кишені така дорожнеча й пенсіонерам, яким ледь вистачає грошей на продукти. Є можливість отримати дрова безкоштовно, але не всім. Нагадаємо, допомогу із забезпеченням твердого палива наразі отримують жителі Рахівщини та Тячівщини. Це родини, які прийняли у своїх домівках переселенців.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber