1. Новини Закарпаття
  2. >

Розкіш не для бідних: закарпатці почали запускати недешеві "машини струму"

01.12.2022 09:20 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

В Україні і далі війна та продовжують вимкнення світла.

В Україні і далі війна та продовжують вимкнення світла.

На жаль, ворог продовжує нещадно бити по всіх можливих об'єктах енергетичної інфраструктури. Унаслідок цього в державі і далі спостерігається збій в роботі енергосистеми. В областях України продовжують вимкнення світла. Не винятком є й Закарпаття. До слова, тут і далі продовжують планові (погодинні) відключення у громадах.

Щодня відключають енергопостачання у всіх районах області. Щодо графіків вимкнення жителів інформують у соцмережах. Водночас, люди обурюються, що не завжди оприлюднені графіки співпадають з реальним часом відключень. За словами населення, у графіку, оприлюдненому для ознайомлення, вказують чотири години, а    без світла в населених пунктах можуть сидіти і більше пів дня.

Усвідомлюючи ситуацію, що склалась наразі через масовані атаки російських військ, жителі запасаються альтернативними джерелами як обігріву осель так і освітлення своїх будинків.

Про можливі відключення світла мешканців області інформували зазделегідь. Людей закликали зробити запаси свічками, ліхтариками й теплим одягом.

Знаходячись без електрики певний період, кожен по своєму виходить із ситуації. Одним замість світла достатньо ліхтарика, іншим - запаленої свічки, придбаної у магазині. Для багатьох зручними є ідеї із виготовлення власноруч свічок із підручних матеріалів. Про це ми уже писали у попередніх публікаціях.

Та от свічки й ліхтарі є не надто надійними в цьому плані. А перші й узагалі спричиняють не рідко пожежі. Отож рятувальники наголошують бути украй обачними із такими "світильниками"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Останнім часом популярними стали бензинові й дизельні електрогенератори. Водночас придбати їх можуть не всі, адже це задоволення не із дешевих.

Наразі, в мережі Фейсбук є чимало актуальної інформації щодо наявності електрогенераторів та можливості їх придбання. В основному, це товар іноземного виробництва (Німеччина, Польща). Ціна європейська - від 20 тисяч гривень і більше.

Така вартість, певна річ, не для людей із низькими зарплатами. Водночас, як пишуть у соцмережах, в поодиноких будинках ці недешеві машини струму гудуть на повну. Та є і ті, що нізащо не ризикнуть ввімкнути генератор в приміщенні, зауважуючи на запах бензину, який розповсюджується під час роботи пристрою.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Нагадаємо, Кабмін затвердив постанову, згідно з якою від сплати ПДВ та в’їзного мита будуть звільнені важливі для проходження опалювального сезону товари.

За словами Дениса Шмигаля, йдеться про газогенератори, електричні двигуни, електрогенератори, установки та обертові електричні перетворювачі, трансформатори, електричні акумулятори, електричні водонагрівачі, обігрівачі.

Читайте на ГК:На Закарпатті затримали небезпечного зловмисника: деталі події (ФОТО)
Читайте на ГК:Із Закарпаття до серця Європи: Укрзалізниця відкрила онлайн-продаж квитків на поїзд Чоп – Будапешт – Відень
Читайте на ГК:Переправляв військовозобов'язаних за кордон: на Закарпатті затримали організатора (ФОТО)