1. Новини Закарпаття
  2. >

Уряд запровадив жорсткі правила торгівлі дровами: що потрапило під заборону

27.11.2022 15:07 Влада ВАЖЛИВО

Уряд заборонив вивозити з України дрова на експорт. В умовах війни з РФ і атак Росії на об'єкти енергетичної інфраструктури дрова стають стратегічним ресурсом.

Уряд заборонив вивозити з України дрова на експорт. В умовах війни з РФ і атак Росії на об'єкти енергетичної інфраструктури дрова стають стратегічним ресурсом.

За найгіршого розвитку подій вони можуть стати чи не єдиним енергоресурсом, який рятуватиме українців від лютого зимового холоду, Отже, дрова дозволять людям вижити в умовах відсутності інших джерел енергії.

Про заборону на експорт паливної деревини повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, пише TODAY.UA.

"Уряд приймає важливе рішення про заборону експорту паливної деревини. Це сприятиме накопиченню її в Україні. Адже у багатьох громадах, особливо прифронтових, деревина зараз основний ресурс для опалення. Атаки Росії на енергосистему лише посилюють його стратегічне значення", - заявив очільник Кабміну.

Водночас, влада переконує, що повне відключення електрики в Україні малоймовірне. Але через зниження температури повітря потреба в електроенергії зростатиме. І тому в Україні цілком ймовірні відключення електроенергії на 10-12 годин. Дехто зі спеціалістів взагалі говорить лише про планові включення електрики, а не планові відключення. Тобто, електроенергію вмикатимуть по черзі , і лише – по кілька годин на добу.

Отже, цьогоріч сільські хати зі звичайною дров'яною піччю – у тренді. До речі, немало містян вже придбали або тільки підшукують собі хатину в селі, щоби перезимувати. А дехто просто цікавиться орендою заміського будинку на всю зиму. 

Нагадаємо, Україну накриють морози до -8 градусів – синоптик

Читайте на ГК:В Укренерго розповіли, коли Україна перейде на планові графіки відключення світла
Читайте на ГК:Загальна мобілізація в Україні 2023: як проходитиме та кого мобілізуватимуть
Читайте на ГК:Робочі рукавички CENTER для роботи в суворих умовах
Читайте на ГК:9 грудня: народні традиції, прикмети погоди та головні заборони
Читайте на ГК:Старий Новий рік 2023: дата і традиції, коли щедрують і посівають
Читайте на ГК:Мобілізація в Україні: як розподіляють військових на фронт та скільки триває підготовка