Левенте Мадяр побував на зустрічі в Міністерстві освіти та науки України.
Парламентський держсекретар, заступник міністра зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Левенте Мадяр провів зустріч та перемовини в Міністерстві освіти та науки України стосовно мовних та освітніх питань, які стосуються закарпатської угорської спільноти.
Через прийнятий у 2017-у році закон про освіту під загрозою опинилося навчання для представників національних меншин на їх рідній мові, адже закон передбачає поступовий перехід на навчання українською. У Києві пообіцяли, що продовжать діалог стосовно цієї теми.
"Іншою гілкою наших розмов були питання, які стосуються закарпатської угорської спільноти такі, як використання рідної мови, освіта. Ці питання вже задовго до початку повномасштабного вторгнення стали тягарем міжнародних відносин наших країн. Після 2014 року в українському законодавстві розпочався процес, щодо якого у закарпатських угорців виникли певні зауваження. До війни ці питання нам так і не вдалося владнати. Війна переформатувала пріоритетність справ і першочерговими стали питання гуманітарної допомоги, проте це не означало, що ми не займатимемося цими проблемами. Разом з нашими українськими партнерами ми дійшли висновку, що знову настав час для того, щоб нарешті доопрацювати ці питання та знайти рішення, яке стане прийнятним, як для закарпатської угорської спільноти, так і для Києва та Будапешта", - розповів Левенте Мадяр.
Детальніше дивіться у сюжеті:
Варто відзначити, що Угорщина була однією із перших країн, які від початку війни стабільно відправляють в Україну гуманітарні вантажі. Також країна приймала українців, які були вимушені тікати від війни в Україні.
Після того, як до сусідньої країни поїхало чимало біженців з України, в Угорщині почали всіляко підтримувати українців, як безкоштовним проїздом у громадському транспорті, так і влаштувавши навчання для діток з України. І не просто дати дітям можливість продовжити навчання, а на рідній українській мові.
Варто відзначити, що активісти Благодійного фонду Служби Доркас відкрили центр приймання переселенців з України на 200 місць в Дебрецені.
Що цікаво, угорська та українська броварні виготовили пиво лімітованої серії, частину коштів від продажу якої планували віддати у фонд, який займається лікуванням поранених військових.
Значна допомога із боку Угорського уряду відчутна й у роботі гімназій на Закарпатті. Зокрема, Уряд Угорщини продовжує допомагати Берегівському ліцею ім. Габора Бетлена. Тут з перших днів війни приймають вимушених переселенців.
Читайте також: Виноградівщина: Пожертви жителів Угорщини та Німеччини привезли у Пийтерфолвівську громаду /ВІДЕО
Також варто додати, що недавно чергову партію допомоги від угорського міста Чепел доправили в Берегово.
Ще варто зазначити, що президентка Угорщини Каталін Новак виступила на благодійному телемарафоні «Врятуй Україну – #StopWar».
Читайте також: Мальтійська служба допомоги доставила на Закарпаття ліжка для переселенців (ВІДЕО)
Нагадаємо, раніше ми писали, що на Закарпаття приїхали медики з Угорщини.
Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм
Читайте також:
- Сніг та сильний мороз вже найближчими днями: в Україну увірветься "ріжучий мінус"
- Лютує новий смертельний вірус: людей масово вбиває невідома хвороба
- Попередження для водіїв: керманичів штрафуватимуть за річ, яку майже неможливо побачити. Як уникнути покарання?
- Відключення світла на Закарпатті 13 грудня: обленерго показало незвичайний графік
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
В ОДА підтвердили приїзд на Закарпаття Джефрі Паєт...
Інформацію про приїзд Надзвичайного і По...
20.07.2015 11:29 2080 2 Суспільство
Приїзд посла Паєта до Закарпаття не є випадковим –...
Відомий Ужгородський політолог та прорек...
20.07.2015 18:03 2017 1 Аналітика
У Закарпатській ОДА розпочалась зустріч із послом ...
У ці хвилини у залі нарад Закарпатської ...
21.07.2015 11:31 2016 0 Влада