1. Головна
  2. >
  3. Бізнес

Ринкова "туня" ягода й удар нижче пояса: який овоч у закарпатських магазинах б'є потужний рекорд?

3168
Бізнес Закарпаття

В регіоні дорожчають деякі овочі й фрукти.

Ринкова "туня" ягода й удар нижче пояса: який овоч у закарпатських магазинах б'є потужний рекорд?

Вже більше місяця в області на місцевих базарах продають полуницю, черешні й суницю. Надранній врожай перших тепличних ягід можна було побачити в продажі в кінці лютого. До слова, на Перечинщині полуницею на той час торгували від 95 гривень за кілограм.

Однак, ціни на полуницю у різних районах області були різними, як відзначали покупці. Десь ягода взагалі обходилась від 350 гривень за кілограм.

Наразі, найдешевшу "пані-ягоду"- полуницю можна придбати на оптовому базарі у Виноградові. Тут кілограм продають за наднизькою ціною цього сезону - 10-15 гривень. Хоч ціни й дивують пересічних покупців, а от задешево полуницю розкуповують "на ура".

Інша вагома ягода на закарпатських базарах - черешня. Цьогоріч плоди смаколика в регіоні дозріли врази раніше, аніж торік й сезон продажу кісточкових на ринках області почався надрано. Але якщо на початку вартість черешні лякала майже захмарною сумою в 250 гривень за кілограм посил, то вже пізніше ціна істотно пішла до низу. Люди починають скуповувати ягоду за низькою ціною.

І все ж, не ягодами єдиними. На Закарпатті помітно дорожчають овочі. Зокрема, за останній період зросла вартість молодої картоплі - 60-70 гривень за кілограм. Торішній врожай картоплі у супермаркетах і магазинах - теж не дешевий - 35-37 гривень за кілограм.

Варто відзначити, в Україні почали помітно зростати ціни на картоплю торішнього врожаю. Виробники вже відвантажують "стару" картоплю по 15-22 грн за кілограм, що на 27% дорожче, ніж ще тиждень тому. У супермаркетах овоч коштує в середньому 32,35 грн за кілограм, і зростання цін може продовжитись, як пояснюють аналітики EastFruit.

Насамперед картопля дорожчає через сезонні фактори. Так, запаси торішнього врожаю скорочуються, молода картопля тільки починає надходити у продаж, а попит на овоч залишається високим.

Також фіксуються проблеми з якістю продукції.

"Оптові компанії нерідко скаржаться на нестачу якісної картоплі у виробників, що не дозволяє їм сформувати достатню кількість партій для закупівлі", - зазначають експерти.

Загалом торішня картопля в Україні коштує в середньому у 3-4 рази дорожче, ніж в аналогічний період минулого року. При цьому багато операторів ринку впевнені в подальшому подорожчанні овочу, оскільки відсоток некондиційної картоплі цього року досить високий, а запаси в господарствах населення продовжують стрімко скорочуватись.

Читайте також: У закарпатців удруге за рік померз овоч, який садили з найбільшими муками: чи врятують "золоту бульбу"?

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на«Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!


Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber