1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

У закарпатців удруге за рік померз овоч, який садили з найбільшими муками: чи врятують "золоту бульбу"?

485
Суспільство Новини Перечина

В регіоні жорсткі погодні умови укотре завдають шкоди городині та врожаю плодових дерев.

У закарпатців удруге за рік померз овоч, який садили з найбільшими муками: чи врятують "золоту бульбу"?

Цьогоріч люті морози у квітні і травні уже встигли істотно пошкодити врожай городини в багатьох районах області. Насамперед різкі перепади температури відчули мешканці Рахівського району. Минулого місяця тут врізало - 6 градусів. Люди почали готуватись обкурювати сади, намагаючись врятувати врожай майбутніх плодів яблук, черешень та слив. Однак, не лише цей район постраждав у результаті небажаних погодніх умов. Також дісталось врожаю картоплі, черешень та винограду в низинних районах. Про істотні проблеми через мороз у квітні повідомляють і жителі Перечинщини. За словами господарів, цьогоріч людям не вдасться зібрати очікуваний урожай аличі. Плоди зчорніли на вітах дерев та осипались вщент, як вони відзначають. Вишні й черешні також померзли, тож імовірно врожай кісточкових цього року буде мізерним.

Торік в регіоні морози також попсували городину в травні. Городи й сади скупо вродили через погодні умови. Найбільше дісталось врожаю кісточкових. Сезон черешень минулого року, в зв'язку із погодою теж був не одним з найдешевших. На ринках з'явилась рання черешня з Іспанії, що починалась ціною від 1200 гривень за кілограм посил. Українська черешня у масовому продажі з'явилась на вітчизняних базарах у червні.

Що стосується врожаю картоплі, то у деяких районах області цей один із найбільш стратегічно важливих овочів померз уже вдруге. Першого разу - у квітні, а вдруге - 13 травня. Саме тоді у трьох районах області, фіксували мороз - 2 градуси.

Також того дня померзла і картопля у деяких селах на Перечинщині. Зокрема, врожай "другого хліба" померз у жителів сіл Турянщини.

"У Тур'я-Реметі напередодні врізав мороз.  Було - 1 градус. Картопля померзла", - розповідає пані Марія.
"Листя усе почорніло й поскручувалось. А до того мороз прихопив листя у квітні, коли починало все сходити", - розповідає мешканка.
"Люди спішили садити цього року набагато раніше аніж торік. Погода сприяла, тож до 31-го березня багато хто впорався із цим завданням. А от про подальшу погоду, чи будуть ще морози, ніхто і не думав. І тут його маєш, мороз понівечив старання людей", - відзначає Марія.
"Хоч моїй картоплі не буде нічого, бо то лиш листя мороз прихопив. На ній ще цвіту не має. Бо якби померз цвіт, врожаю б точно не було цього року", - відзначає газдиня.

Читайте також: "Протягом всієї доби": Укренерго запроваджує аварійні відключення електроенергії по всій Україні 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber