1. Новини Закарпаття
  2. >

Яйця, імпортні мандарини та риба: до якого сюрпризу слід готуватись жителям Закарпаття вже зараз?

09.12.2023 21:24 Бізнес ВАЖЛИВО Голос Карпат

В Україні з наближенням новорічно-різдвяних свят можуть здорожчати певні товари.

В Україні з наближенням новорічно-різдвяних свят можуть здорожчати певні товари.

За останній період в областях України й зокрема на Закарпатті спостерігається вагомий стрибок цін на важливі продукти. Найбільше здорожчали імпортні фрукти, молочна продукція, м'ясо, курячі яйця. А от чи здорожчають ще продукти з наближенням свят й чи потужно це вдарить по гаманцях українців, розповідає Олег Пендзин.

За словами експерта, цінник святкового столу цього року традиційно збільшиться на 5-10%. Це обумовлено зростанням попиту, адже всі ми хочемо порадувати себе та близьких різноманіттям страв та поласувати смачненьким.

– Нової динаміки, відмінної від минулих років, перед святами не буде. Тобто ми зазвичай традиційно маємо з вами невеличке підвищення вартості продуктів перед святами тоді, коли виникає додатковий попит. Так воно і буде цього року, – каже економічний експерт.

Крім того, за словами Олега Пендзина, навіть блокування пунктів пропуску на кордоні з Польщею наразі ніяк не вплинуло на ціни у супермаркетах.

Що буде з цінами на продукти перед Новим роком 2024

Перед святами традиційно на 5-10% підвищуються ціни на продукти. Цього року через блокування кордонів тенденція може трішки змінитися – до цінника закордонних смаколиків, як-от риба, цитрусові та сіль, додасться 1 або 2%.

– Ми імпортуємо екзотичні фрукти, рибу та сіль. От і подивимося на рибі та цитрусових, що буде, – каже експерт.

М’ясні вироби

Відсоток зростання залежить від виду м’ясного виробу. Загалом — в межах 5-10%.
Перед Новим роком варто очікувати невеликого збільшення вартості риби та ікри. Який саме буде плюс до ціни, залежить від регіону вилову та вподобань населення.
Цінник на продукцію внутрішнього ринку майже не зміниться. Очікувати зростання цін варто на екзотичні фрукти, зокрема цитрусові, адже це імпорт. Нагадаємо, наразі піднялися в ціні мандарини. За кілограм доведеться віддати від 70 гривень. Найдорожчими є мандарини з Іспанії. Відзначмо, на початку сезону фруктів цьогоріч, найдорожчою ягодою з Іспанії на ринках держави була черешня. Відтак, золоті ціни почали обговорювати в мережі Фейсбук.
 Черешня з Іспанії потрапила й до Закарпаття, водночас "золоту ягоду" за пів зарплати люди не поспішали брати галопом й очікували своєї черешні, яка незабаром мала дозріти в садах.
Щодо цін на молочну продукцію, хліб, курячі яйця, за словами експерта, перед святами більше ніж на 5-10% традиційно ці продукти не додадуть у ціні. До того ж цієї продукції в країні вистачає. Молока й молочної продукції в Україні також вистачає, тож не слід до Нового року очікувати якихось несподіванок, зазначив Пендзин. Адже це все — вітчизняне виробництво, і воно наразі повністю покриває потреби населення.
Водночас, українцям перед новорічними святами, таки, слід готуватись до традиційних стрибків цін, але вони, як зазначає експерт, не будуть надто високі — до 10 %.
Що вже здорожчало у закарпатських магазинах, а що подешевшало?
Відзначмо, наразі одним з найдорожчих продуктів у магазинах області залишаються курячі яйця. Від листопада вони різко змінились в ціні. Зараз їх вартість від 6-7 гривень за штуку. Десяток яєць влетить у 60-70 гривень, о от лоток із тридцяти штук обійдеться із гаманців аж у 180 гривень. Про подорожчання яєць в Україні експерти попереджали напередодні.
 Також у магазинах області істотно стрибнули в ціні сир, ковбаса й м'ясні вироби. Капуста знову здорожчала, наразі вона вартує уже 15 гривень за кілограм. У листопаді її ціна була нижчою - 9 гривень за кілограм. Подорожчали в регіоні також картопля та морква - 15 гривень за кілограм.
Ціни на крупи теж пішли вгору. За кілограм гречки, до слова, у грудні доведеться віддати від 45 гривень. Попередня ціна 35 гривень. А кілограм рису вже нині вартує 50 гривень. З початком осені їх ціни були наступними.
Різко зростає в ціні за останній період також цибуля. Наразі вона коштує від 15-18 гривень за кілограм. Напередодні ми писали, як пенсіонери на Закарпатті поспішають зробити запаси овочем, поки той не набрав у ціні.
Також раніше "Голос Карпат" інформував, які ціни на головний бобовий овоч у регіоні.

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!