1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

«Ми в Будапешті вважаємо, що робити внесок у Закарпаття та Україну в цілому вигідно», - Левенте Модьор (ВІДЕО)

10.06.2023 23:39 Без кордонів Актуально

Про це сказав парламентський державний секретар міністерства зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Левенте Модьор під час стартової конференції проєкту „HUSKROUA” «Нуль відходів».

Про це сказав парламентський державний секретар міністерства зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Левенте Модьор під час стартової конференції проєкту „HUSKROUA” «Нуль відходів».

З того часу, як в Україні почалося повномасштабне вторгнення російських військ, політика підтримки з боку Угорщини, яка була сконцентрована здебільшого на Закарпаття, стала ширшою. Зараз угорська підтримка поширюється на всю Україну – наголосив парламентський державний серкетар міністерства зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Левенте Модьор під час стартової конференції проєкту „HUSKROUA” «Нуль відходів: теорія для всіх, практика для кожного у транскордонному регіоні» в селі Яноші.

Проєкт «Zero Waste» або «Нуль відходів» очолює Європейське об’єднання територіального співробітництва «ТИСА» і він об’єднує в собі побудову сміттєпереробного заводу, розбудову мережі пунктів збору твердих побутових відходів та закупівлю потрібного обладнання для збору відсортованого сміття. Все це покликане вирішити багаторічну проблему Берегівської громади.

На відкритті Левенте Модьор також наголосив, що як у випадку Закарпаття, так стосовно і всієї України, уряд Угорщини планує робити довгострокові вклади, та розраховує на довгострокове партнерство й довгострокову співпрацю.

"В Угорщині кожен знає, якою великою проблемою на Закарпатті є забруднення довкілля. Причиною цього є те, що тут нема сучасних станцій з переробки відходів, адже за 30 років Незалежності України їх не було побудовано. Зараз, під час війни, Україна не має зайвих коштів, щоб інвестувати їх в такі проєкти. Тому було прийняте рішення розпочати таку спільну закупівлю між Закарпатською областю та Саболч-Сатмар-Берегською. Цей проєкт стоятиме, так би мовити, на двох ногах, тутешня опорна нога на Закарпатті зараз вже будується. Тобто на західній частині України, тут на Закарпатті, побудується перший сміттєпереробний завод, завдяки якому буде досягнено зниження рівня забрудненості річок і на території Угорщини. Угорський Уряд підтримав цей проєкт сумою майже у 2,5 мільйона євро, адже коштів ЄС не вистачило б для його завершення. Цим ми наводимо доказ того, що ми робимо довгостроковий вклад в Закарпаття, в Україну та в угорсько-українську співпрацю", - розповів Левенте Модьор.

Варто відзначити, що Угорщина була однією із перших країн, які від початку війни стабільно відправляють в Україну гуманітарні вантажі. Також країна приймала українців, які були вимушені тікати від війни в Україні. 

Після того, як до сусідньої країни поїхало чимало біженців з України, в Угорщині почали всіляко підтримувати українців, як безкоштовним проїздом у громадському транспорті, так і влаштувавши навчання для діток з України. І не просто дати дітям можливість продовжити навчання, а на рідній українській мові.

Варто відзначити, що активісти Благодійного фонду Служби Доркас відкрили центр приймання переселенців з України на 200 місць в Дебрецені.  

Що цікаво, угорська та українська броварні виготовили пиво лімітованої серії, частину коштів від продажу якої планували віддати  у фонд, який займається лікуванням поранених військових.

Значна допомога із боку Угорського уряду відчутна й у роботі гімназій на Закарпатті. Зокрема, Уряд Угорщини продовжує допомагати Берегівському ліцею ім. Габора Бетлена. Тут з  перших днів війни приймають вимушених переселенців. 

Читайте також: Виноградівщина: Пожертви жителів Угорщини та Німеччини привезли у Пийтерфолвівську громаду /ВІДЕО

Нагадаємо, Угорщина відремонтує гуртожитки для переселенців та добудує сміттєпереробний завод на Закарпатті /ВІДЕО.

Також варто додати, що недавно чергову партію допомоги від угорського міста Чепел доправили в Берегово.

Ще варто зазначити, що президентка Угорщини Каталін Новак виступила на благодійному телемарафоні «Врятуй Україну – #StopWar».

Читайте також: Мальтійська служба допомоги доставила на Закарпаття ліжка для переселенців, а на Закарпаття приїжджали медики з Угорщини.

Нагадаємо, раніше ми писали, що на Закарпатті будують сучасний сміттєпереробний завод за 8 мільйонів євро.

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими

Читайте на ГК:“Щоб ми мали можливість жити”: ще один закарпатець відправиться в останню земну путь (ФОТО)
Читайте на ГК:«Kelme Cup in Beregovo»: у Закарпатті проводять традиційний всеукраїнський футбольний турнір
Читайте на ГК:Спецоперація дві години тривала: що трапилося на Берегівщині (ФОТО)