1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

«Карітас» Угорщини та Словаччини: Благодійні організації доставили на Закарпаття три тонни гумвантажів

926
Без кордонів Новини Мукачева

Вантажівки з гуманітарним вантажем з обох країн доставили на Закарпаття.

«Карітас» Угорщини та Словаччини: Благодійні організації доставили на Закарпаття три тонни гумвантажів

Благодійні організації «Карітасу» доставили на Закарпаття гуманітарний вантаж на загальну суму в п’ять мільйонів форинтів, пише hirado.hu.

У жовтні в угорському місті Шарошпатак благодійні організації «Карітасу» Словаччини, України та Угорщини домовилися про співпрацю, пов’язану з війною в Україні. Завдяки цьому співробітництву в середу до закарпатського Мукачева прибув тритонний спільний гуманітарний вантаж від угорського та словацького «Карітасу». Це, зокрема, продукти харчування тривалого зберігання, засоби гігієни та догляду за дітьми, прилади для опалення, генератори, лампи.

На місці передачі гуманітарної допомоги директор «Католицького Карітасу Угорщини» Ґабор Ейчі висловив сподівання, що благодійна організація зможе й надалі допомагати закарпатським угорцям та всім, хто живе в краї й потребує підтримки.

Генеральний секретар «Словацького Карітасу» Мирослав Дзуреч висловив упевненість, що вслід за вже доставленими гуманітарними вантажами прибудуть подальші, «ми будемо допомагати нашим братам та сестрам, які живуть тут, і духовно».

Директор «Карітасу Мукачівської дієцезії» Ференц Фегер під час отримання гуманітарного вантажу повідомив, що обидві благодійні організації з початку війни надають значну допомогу і з наближенням зими надзвичайно важливо, аби підтримка тривала. За його словами, за останні два тижні в Україні, зокрема на Закарпатті, відключення електроенергії вкрай ускладнили життя.

«Вдячність за допомогу висловив і єпископ Мукачівської дієцезії римо-католицької церкви Микола Лучок. «Ви відкрили свої серця, щоб допомогти тим, хто воює вже десять місяців», – наголосив він.

Варто відзначити, що Угорщина була однією із перших країн, які від початку війни стабільно відправляють в Україну гуманітарні вантажі. Також країна приймала українців, які були вимушені тікати від війни в Україні. 

Після того, як до сусідньої країни поїхало чимало біженців з України, в Угорщині почали всіляко підтримувати українців, як безкоштовним проїздом у громадському транспорті, так і влаштувавши навчання для діток з України. І не просто дати дітям можливість продовжити навчання, а на рідній українській мові.

Варто відзначити, що активісти Благодійного фонду Служби Доркас відкрили центр приймання переселенців з України на 200 місць в Дебрецені.  

Що цікаво, угорська та українська броварні виготовили пиво лімітованої серії, частину коштів від продажу якої планували віддати  у фонд, який займається лікуванням поранених військових.

Значна допомога із боку Угорського уряду відчутна й у роботі гімназій на Закарпатті. Зокрема, Уряд Угорщини продовжує допомагати Берегівському ліцею ім. Габора Бетлена. Тут з  перших днів війни приймають вимушених переселенців. 

Читайте також: Виноградівщина: Пожертви жителів Угорщини та Німеччини привезли у Пийтерфолвівську громаду /ВІДЕО

Нагадаємо, Угорщина відремонтує гуртожитки для переселенців та добудує сміттєпереробний завод на Закарпатті /ВІДЕО.

Також варто додати, що недавно чергову партію допомоги від угорського міста Чепел доправили в Берегово.

Читайте також: Президентка Угорщини відвідала Берегово та запалила першу свічку Адвенту (ФОТО)

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber