1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Без кордонів

Допомога з Угорщини: Карітас привіз на Закарпаття допомогу на 10 мільйонів форинтів /ВІДЕО

11.09.2022 07:53 Без кордонів 0

Угорщина активно допомагає українцям доправляючи в нашу країну гуманітарну допомогу у вигляді харчових продуктів, засобів гігієни, та інших необхідних речей.

Допомога з Угорщини: Карітас привіз на Закарпаття допомогу на 10 мільйонів форинтів /ВІДЕО

Від початку повномасштабної війни в Україні Карітас імені святої Єлизавети Естергом-Будапештської архієпархії систематично проводить збір гуманітарної допомоги для Закарпаття та доставляє її до нашого краю. Цього разу передали харчі, засоби гігієни та догляду за новонародженими, а також солодощі й одяг на суму 10 мільйонів форинтів. Допомогу отримали чотири громади.

"Ми передали допомогу до Мукачева, до центру мукачівської єпархії. Також було передано допомогу до села Оросієво, звідки частину вантажу передадуть і до села Бене. У села Бакош та Косино також було доправлено допомогу. У всіх громадах ми спершу проконсультувалися з місцевими очільниками осередку Карітас та місцевими священниками. Тому склад вантажу всюди відповідав сформованим потребам. Допомога містить харчі тривалого зберігання, засоби особистої гігієни, а також було прохання щодо підгузків для дорослих", - розповідає Андреа Мартон, секретар католицького Карітасу ім. святої Єлизавети Естергом-Будапештської архієпархії.

Детальніше дивіться у сюжеті Tv21 Унгвар:

Варто відзначити, що Угорщина була однією із перших країн, які від початку війни стабільно відправляють в Україну гуманітарні вантажі. Також країна приймала українців, які були вимушені тікати від війни в Україні. 

Після того, як до сусідньої країни поїхало чимало біженців з України, в Угорщині почали всіляко підтримувати українців, як безкоштовним проїздом у громадському транспорті, так і влаштувавши навчання для діток з України. І не просто дати дітям можливість продовжити навчання, а на рідній українській мові.

Варто відзначити, що активісти Благодійного фонду Служби Доркас відкрили центр приймання переселенців з України на 200 місць в Дебрецені.  

Що цікаво, угорська та українська броварні виготовили пиво лімітованої серії, частину коштів від продажу якої планували віддати  у фонд, який займається лікуванням поранених військових.

Значна допомога із боку Угорського уряду відчутна й у роботі гімназій на Закарпатті. Зокрема, Уряд Угорщини продовжує допомагати Берегівському ліцею ім. Габора Бетлена. Тут з  перших днів війни приймають вимушених переселенців. 

Читайте також: Виноградівщина: Пожертви жителів Угорщини та Німеччини привезли у Пийтерфолвівську громаду /ВІДЕО

Нагадаємо, Угорщина відремонтує гуртожитки для переселенців та добудує сміттєпереробний завод на Закарпатті /ВІДЕО.

Також варто додати, що недавно чергову партію допомоги від угорського міста Чепел доправили в Берегово.

Найсвіжіші новини: