1. Головна
  2. >
  3. Аналітика

"Ціни для багатих": на закарпатців очікують невтішні прогнози

0 Аналітика Закарпаття

На жителів регіону очікують зовсім невтішні реалії, доведеться ще більш економити.

"Ціни для багатих": на закарпатців очікують невтішні прогнози

Останнім часом в Україні істотно здорожчали овочі — огірки, помідори й цибуля. Їх подешевшання найближчим часом, за словами експертів, не слід очікувати. Ймовірний спад у ціні буде можливим з початком літа.

Наразі першою весняною зеленню та овочами активно торгують на ринках та в магазинах області. Як вже раніше інформувалось виданням "Голос Карпат", жваві торги закарпатською тепличною огородиною спостерігаються на овочевому ринку в Ужгороді. Ціни високі й далі ростимуть. Людей не багато, купують із обережністю й економлячи.

Варто відзначити, ціни на овочі в регіоні цьогоріч істотно зросли у порівнянні з торішнім роком. Одна із вагомих причин — війна в Україні й проблеми з логістикою (постачанням продовольчих товарів із окупованих територій). До того ж, на вартість городини закритого ґрунту впливають високі ціни на газ й електроенергію, які необхідні для обігріву теплиць. В умовах цьогорічних блекаутів через дії рашистів, витрати неабияк зросли, бо доводилось запасатись ще й генераторами. Відзначмо, "машини струму" також не з дешевих.

Наразі ціни на оптових ринках на овочі в квітні такі:

  • огірки – 100-115 грн/кг (ціна зросла на 45%);
  • помідори – 75-95 грн/кг (ціна зросла на 19%);
  • цибуля – 44 грн/кг (ціна зросла в 2,3 рази);
  • морква – 28,50 грн/кг (ціна зросла на 63%).

Нагадаємо, "Їх треба рятувати найперше": відомо, з яких причин закарпатці заметушились останнім часом  

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте також: