1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Богиня Карпат: найцінніша "золота" ягода на Закарпатті врізала знову рекорд

16295
Суспільство Новини Перечина

У регіоні дорожчає вкотре один з популярних літніх смаколиків.

Ідеться про чорницю, або ж яфину, якихї називають на Закарпатті. Цій унікальній гірській вітамінці приписують ряд лікувальних властивостей і не даремно. Ще з давніх часів люди знали, що чорні плоди яфини допомагають при поганому зору та інших болячках. Яфину у регіоні використовують як у власних потребах (її сушать, консервують, готують джеми тощо), так й у промислових цілях. Закарпатську чорницю відправляють на переробку в іноземні країни, зокрема в Австрію, де із ягоди готують добре відомий "Бітнер".

Також на яфинах роками підзаробляють чимало закарпатських родин. Свіжу ягоду  у чималих літражах доставляють на ринки Ужгорода, Виноградова, Хуста, Мукачева.

Нагадаємо, торік літр яфини на ринку Хуста можна було придбати від 130 гривень за літр. Цьогоріч ціна на ягоду на початку сезону була сто гривень за літр. Пізніше яфина пішла на спад - за пластиковий стаканчик просили 50 гривень. Такими були ціни, зокрема, в Ужгороді на Корятовича. Також днями на закарпатську яфину почала діяти "акція" в деяких продавців. Літр яфини збирачі ягоди з Березнянщини пропонували від 35 гривень.

Лохина усе ж продовжує зберігати високу ціну в регіоні - від 80 гривень за півлітровий стаканчик, повідомили журналісту видання "Голос Карпат".

Цього тижня на ринку Ужгорода яфина укотре підскочила в ціновій вартості. Літр ягоди знову дають за сотню. Зокрема, за такою ціною торгують жителі Перечинщини, що збирають корисну ягоду на одній із місцевих найбільших полонинах Карпат - Полонині Руній. Збирачі відзначають, що зараз уже яфина дозріла у повному обсязі, її можна збирати і гребінцями, що значно полегшує працю яфинарям. Однак, проблема у тому, що збирачів більше на полонині як ягід, зауважують жителі. У деяких місцях яфина починає відходити.

Відзначмо, сезон ягід цього року стартував значно раніше у регіоні аніж торік. Перші ягоди чорниці з'явились на місцевих базарах у травні. Перший врожай збирали руками й не застосовували гребінок.

Зазвичай, традиційно стартує збір ягід - яфини на Руній в середині липня. Збирають яфину майже до вересня. Відтак, на вершині дозріває не менш вигідна в цілях продажу "ягода безсмертя" - брусниця.

Читайте також: Золотий фонд гори: на Закарпатті на вулканічній вершині дозріла тропічна "фіга"

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на «Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber