1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"Безцінний живий смарагд": закарпатці рушають за "чорним золотом"

2221
Суспільство Закарпаття

У лісах люди знаходять безцінний рятівний скарб, цінніший за золото.

"Безцінний живий смарагд": закарпатці рушають за "чорним золотом"

У регіоні, крім полювання за грибами, стартував цьогоріч сезон "чорного золота". Рясно вродили яфини то ж закарпатці ідуть у похід за вітамінним дарунком природи.

Наразі одну з рятівніших карпатських ягід, котру недаремно люди звуть "чорним золотом", завдяки її цінності, уже збирають в місцевих лісах. Сезон тільки но розпочався, та збирачі уже активно взялися до справи.

Живим скарбом торгують на місцевих базарах. Її уже можна побачити на ринках Ужгорода й Мукачева. За літр цьогорічного "чорного золота" (чорниці) просять від 130 гривень. Ціна зависока наразі.Торік той самий літр яфини можна було купити за 80 гривень.

Чорничний сезон стартував у низинах та у гірській місцевості області. Поодинокі збирачі цих вітамінних " чорних ягід" уже збирають їх за допомогою «чесалок» – відповідних інструментів із металевими зубцями. До речі, такий інструмент виготовляють самостійно із підручних матеріалів. Чесалками їх величають на Перечинщині. Утім, яфинарям Закарпаття цей інструмент відомий за різними назвами: "грабачки", "гребінки" чи "гребінці". Головне їх призначення, аби пришвидшити нелегкий труд збирачів ягоди. А рятівними гребінцями, таки, швидше збирати й зручніше, відзначають яфинарі.

Нагадаємо, В усіх областях перевірятимуть ТЦК: стала відома серйозна причина 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber