1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"Ягода сліз й чорних мук": з яких районів закарпатці несуть яфину до місцевих базарів?

5681
Суспільство Новини Перечина

На ринках області - літній сезон ягід.

"Ягода сліз й чорних мук": з яких районів закарпатці несуть яфину до місцевих базарів?

На місцевих базарах у червні з'явились у продажі, окрім полуниць, суниць та вишень, також малина, чорна й червона смородина, персики та яфини. Відзначмо, що полуниця у регіоні з'явилась цьогоріч у продажі ще в кінці лютого.

Перший тепличний смаколик обходився від 95 гривень за кілограм. Такі ціни, зокрема, фіксували на ринку в Перечині цього року. Водночас, в інших районах області в ряді торгових точок ціни на ягоду були врази вищі - від 250-350 гривень за кілограм.

Перший врожай черешень цьогоріч продавали від 250 гривень за кілограм. Варто відзначити, що цього року черешні дозріли у регіоні раніше майже на два тижні від попереднього сезону 2023-го .

Однак, у багатьох районах цієї весни врожай кісточкових цього разу попсували украй несприятливі погодні умови. Мороз у квітні і травні спостерігали як у гірських населених пунктах, такий в низинах.


У деяких селах, як відзначали господарі, після морозів, черешні та сливи зчорніли на вітах дерев та почали осипатись. Також добряче дісталось від морозу і виноградникам.

Що стосується попиту на ранню черешню, то він з'явився лише з подешевшанням цін на цю ягоду у кінці травня. Тоді ж ціни на місцевих базарах різко пішли на спад й черешню почали продавати від 50-100 гривень за кілограм. Закарпатці брали черешню по три три кілограми за один раз.

Наразі вартість черешні у регіоні так й зберігає ціну до ста гривень за кілограм. Полуниця з відкритого грунту - 75-85 гривень за кілограм. Чорна смородина - від 90 гривень за літр. Такі ціни у червні на ринку в Ужгороді на Корятовича. Також у продажі з'явилась чорниця (яфина). З пластиковий стаканчик просять від 100 гривень. Ціни кусаються, однак є чимало охочих придбати ягід, адже хто зна - можуть й здорожчати. Торік на ринку Ужгорода й Мукачева за літр яфини просили від 130 гривень, пізніше ягоди пішли на спад.

Журналісту видання "Голос Карпат" повідомили, що чорницю ще наразі збирають руками, без "гребінців", адже багато плодів ще зелених. Першу чорницю на місцеві базари несуть з Перечинщини й Березнянщини. З лісовими дарами люди приходять на перших автобусах. Чорницю приносять у величезних плетених кошиках. Не рідко яфину закарпатці ще називають "чорним золотом", адже місцеві родини роками підзаробляють на цій рятівній ягоді. Хоч збирати й заготовляти яфину - справа не із легких, додають яфинарі. В далеку дорогу до полонин, де росте гірська ягода, дістаються машинами з раннього ранку. Приблизно о 5:00 годині за київським часом люди уже обліплюють чорничні плантації й поспішають зібрати "чорного золота". Вже опісля його несуть на базари.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber