1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

На Закарпатті зафіксували "гарячий градус": у підніжжі найскандальнішої полонини в Українських Карпатах

8655
Суспільство Новини Перечина

У населених пунктах в підніжжі Руної вирізали "високі градуси".

На Закарпатті зафіксували "гарячий градус": у підніжжі найскандальнішої полонини в Українських Карпатах

На Перечинщині у селах Тур'я-Реметівської ОТГ фіксували цього дня один з найвищих показників температури повітря з початку місяця. Зі слів очевидців, на термометрах у затінку можна було спостерігати навіть до 30 градусів цельсія. Така температура піднялася рекордно, опісля недавніх заморозків. Відзначмо, як раніше інформував "Голос Карпат", цього травня у деяких районах області врізав мороз та йшов сніг.

На Перечинщині фіксували -1 градус цельсія. Від різких перепадів температури  в багатьох жителів померзла картопля й квасоля.

Нижче на фото - гарячий градус травневого дня, зафіксований у підніжжі Полонини Руної, в селі Тур'я-Ремета. Згідно із даними сайту "Синоптик юей", показники термометра на цей день мали б бути врази нижчими - 22 градуси. Але факт залишається фактом 

Відзначмо, Полонина Руна цьогоріч постала в епіцентрі найгучнішого "скандалу" із будівництвом вітряків на території закарпатських вершин.

Об'єднує вершина два закарпатські райони - Перечинщину та Березнянщину. 

Зазвичай повністю пласти зі снігу із полонини починають сходити в червні, до цього часу й температура повітря то піднімається то опускається. Тому у квітні і травні, в низинах, температура істотно залежить від погодніх умов на одній із найбільших полонин в українських Карпатах. Та не залежно від перепадів погодніх "настроїв", у селах під Полониною Руною вже дозрівають в садах черешні та полуниця. В лісах вже знаходять в першу цього року суницю. За літр лісових вітамінок на місцевих базарах просять від 240 гривень.

Читайте також: "Приходять на запах легкої здобичі": на Закарпатті масово чатує звіряча небезпека (ФОТО) 

На Закарпатті засолюють "руду чуму": що рятує людей від іспанського демона? 

Виживають на грибах й лісових ягодах: закарпатців рятує ліс у період війни 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber