1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

На Закарпатті засолюють "руду чуму": що рятує людей від іспанського демона?

7217
Суспільство Новини Перечина

Закарпатці ведуть боротьбу з надокучливими істотами.

На Закарпатті засолюють "руду чуму": що рятує людей від іспанського демона?

Йдеться про рудих слимаків - ненаситних "прибульців" з Іспанії. Впродовж останніх років ненажери істотно псують городину й садовину. Поїдають практично усе - від зелені, квітів, урожаю плодових дерев до не лих рештків рослин й фруктів тощо.

Про істотну проблему з нашестям рудих слимаків розповідають наразі на Перечинщині й Мукачівщині. Тут, кажуть господарі, ласі до городини візитери уже встигли знівечити абсолютно всі овочі, які люди садили цього року врази раніше аніж торік. Це стосується як редису, петрушки, цибулі так й інших вагомих культур. Посмакували розсадою помідорів й капусти. Не обійшли стороною і полуницю. До того ж ласують руді слимаки ще й листям хрону. Торік в регіоні нашестя рудих слимаків залишило місцевих жителів без городини у багатьох районах. Аби врятувати городні культури від поїдань слимаками, люди оборонялись "хімією" (здебільшого використовували сині гранули) й застосовували підручні методи боротьби із заразою (пастки із пивом, кукурудзяною крупою, свою й кавовою гущею). Хтось в цьому плані використовував гусей та качок, аби ті поїдали ненаситну руду нечисть.

Наразі у закарпатців від рудих слимаків постраждали ранні сходи буряка, моркви, томатів, огірків. А у декого цьогоріч, як відзначають, не вдалось дочекатись врожаю редиски. За словами господарів, шкідники поїдали майбутні плоди зсередини, щойно ті починали виходити з грунту.

Відзначмо, торік суттєвої шкоди городині місцевих жителів дісталось від "чорних опадів". Кислотний дощ, який пройшов зокрема на Перечинщині, попсував урожай помідорів. Зчорнілі плоди у результаті кислотних опадів люди із відчаєм збирали із грядок та змушені були викидати.

Читайте також: Виживають на грибах й лісових ягодах: закарпатців рятує ліс у період війни 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber