1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"Червоне золото" з лісу й інші трофеї: на Закарпатті людей не стримати "навіть бурею" (ФОТО)

52091
Суспільство Новини Мукачева

У місцевих лісах натрапляють на справжні знахідки.

"Червоне золото" з лісу й інші трофеї: на Закарпатті людей не стримати "навіть бурею" (ФОТО)

Місяць травень лише розпочався, однак в регіоні до Великодня, через теплу погоду, уже встигли посадити картоплю й наразі радіють першим сходам врожаю. А у місцевих лісах поспішили зробити розвідку по гриби в кінці лютого, не чекаючи весняного старту. Відзначмо, останній зимовий місяць потішив краян аномальним теплом та відсутністю снігу в низинах. Уже тоді закарпатці знаходили перші весняні гриби - саркосцифу й ділились трофеями у соціальних спільнотах.

Повнезні тари з грибами - зморшками знаходили в Ужгородському районі з початку березня. Такому врожаю і дивувались, і заздрили у мережі Фейсбук.

Водночас, хоч перші гриби - саркосцифи й зморшки поспішили дозріти раніше звичного терміну усе ж грибники не могли дочекатись - "білого золота" - справжніх біленьких в лісах. І ось, вже у квітні жителі регіону один за одним почали виставляти в мережі Фейсбук світлини із першими цьогоріч "буковими". Насамперед, почалось полювання за білими цьогоріч з найтепліших районів краю - Виноградівщини, Берегівщини, Іршавщини. Згодом, білі гриби почали вже знаходити жителі Хустщини, Свалявщини, Перечинщини тощо. Не залежно від того, що перші весняні гриби в основному часто червиві й не рідко при їх очищенні доведеться викидати весь гриб - корінь та шапку, зі слів грибників, цьогоріч сезон білих розпочався із досить "якісного" врожаю.

 Поодиноким траплялись в лісах екземпляри, що були схожі навіть на перші осінні гриби - із міцним товстим коренем й темними шапками. У народі такі гриби ще називають "крушняками", вони дозрівають пізньої осені в дубових лісах.

Полювали за грибами навіть в садах. Тут збирали ароматні слив'янки (садові гливи). У знахідок приємний фруктовий смак й аромат і головне - їх можна їсти, не боячись отруїтись.

Грибний процес набирає лише розгону і грибарів ніщо не стримує. Навіть дощ не стоїть на заваді в такій ситуації. Наразі на Мукачівщині, окрім білих з'являються і "червоні" або ж "топольові" й "червоноголовці" народною назвою. Підосичники збирають у Мукачівському районі. Світлинами знайдених перших трофеїв із журналістом видання "Голос Карпат" поділилась пані Мар'яна.

Щоправда, грибів ще не має настільки масово, щоб за годину зібрати кошик та понести на базар. Однак, жителі мають надію, що після теплого дощику, ліс буде щедрим на "біле" й "червоне" золото.

Читайте також: "На Закарпатті мочили дівок у потоці, а ті пищали": наймокріший день в регіоні й "болотянка" в пляшках

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!


Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber