1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Цвітуть "найдорожчі" лісові ягоди і є вже білі гриби: весняний феномен облетів Україну

392
Суспільство Новини Перечина

В мережі Фейсбук діляться фото весняних трофеїв.

Цвітуть "найдорожчі" лісові ягоди і є вже білі гриби: весняний феномен облетів Україну

Вже понад місяць в областях України грибарять на перші весняні смаколики. Відзначмо, одними з найперших весняних грибів, за якими полюють в лісах України й, зокрема, Закарпаття, є саркосцифа. Її також збирають наразі на Львівщині й Івано-Франківщині. Повні тари з цікавим трофеєм виставляють у популярній українській спільноті "Гриби".

Саркосцифу в народі ще називають "чашою ельфа", "ельфійським вогнем", "зозулині черевички". Зростають лише в екологічно-чистих лісах. Є не тільки смачним їстівним грибом, з якого готують салати, смажать, маринують й тушкують, але й лікувальним.

Також зараз, окрім саркосцифи, грибники вже полюють і на не менш смачнючі, за словами гурманів гриби, зморшки. У народі їх називають "бабині вуха". Не рідко ці перші гриби сезону можна побачити на закарпатських базарах. Водночас, як і гриб саркосцифа, так і зморшки є умовно-їстівними грибами і споживають їх після ефективної термічної обробки. За словами деяких із дописувачів у мережі Фейсбук, траплялися й випадки отруєнь цими грибами. Тож не всі ризикують посмакувати "нахваленими" дарами лісів.

Наразі в українських лісах, розповідають, уже з'явились і перші білі гриби. Однак знайти їх можна лише в окремих місцях, де тепліше й погода сприяє такому феномену у цю пору. Так от світлиною знахідки поділились в мережі Фейсбук. Де знайшли не уточнюють, та зазначають у дописі, що врожай цьогорічний. Ймовірна локація — Івано-Франківщина.

А от на Закарпатті ще не збирають білих грибів, адже це ще зарано. Тут сезон перших білих почнеться приблизно у травні, як зазначають грибники, а відтак масовий збір букових стартує із червня й практично до листопада. Хоч минулого року грибарили навіть у грудні.

Водночас, уже зараз у регіоні знаходять галявини із суницями, які вже цвітуть. 

Нагадаємо, торік урожай перших суниць в  регіоні продавали від 400 гривень за літр

Читайте також: Перехоплює подих: вражаючий небесний дар в одному із закарпатських урочищ (ФОТО)

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber