1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Знайдено "чашу ельфа": що знаходили закарпатці та в яких наразі місцях вже полюють на перші весняні скарби? (ФОТОФАКТ)

7866
Суспільство Новини Перечина

У лісах України почали вже знаходити перші весняні трофеї.

Знайдено "чашу ельфа": що знаходили закарпатці та в яких наразі місцях вже полюють на перші весняні скарби? (ФОТОФАКТ)

Мисливцям тихого полювання почали вже показуватись найперші весняні смаколики. Неймовірні світлини з грибами, які знаходять в зимових лісах, вже рясніють в мережі Фейсбук. Тож, ймовірно, вже слід готувати грибні корзини й вирушати по "лісове м'ясо". Ще б пак, гриби не рідко останнім часом замінюють м'ясо багатьом українцям. 

Наразі в Карпатах починають з'являтись унікальні на вигляд гриби - саркосцифа. Смаколик нагадує форму вуха, чи лійки. Сам гриб червоного кольору. В народі має назви "чаша ельфа", "зозулині черевички".

Сам гриб особливої цінності хоч й не становить, відзначають гурмани, водночас у грибників посідає належне місце. Його смажать, відварюють, маринують, додадуть до свіжих салатів.

Першими трофеями цьогоріч поділились у групі "Гриби". Коментатори тут же із білою заздрістю оцінили "гриби-підсніжники" й стали прохати, щоб їм розкрили таємничі місцини, де ж полювали за цими скарбами. Хтось навіть зізнався, що вперше на власні очі знаходить подібні трофеї. Поодинокі дуже мріють бодай раз у житті їх зустріти й посмакувати.

Саркосцифа червона, червона ельфова чаша, або просто червона чаша (лат. Sarcoscypha coccinea) — вид сумчастих грибів роду Саркосцифа сімейства Саркосцифовые. Гриб зустрічається по всьому світу: в Африці, Азії, Європі, Північній і Південній Америці та в Австралії.

Це сапрофітний гриб, що росте на гниючих стовбурах і гілках дерев, як правило, покритих шаром листя або грунту. Чашевидний аскокарп (плодове тіло аскоміцетів) з’являється в прохолодні місяці: взимку або ранньою весною. Яскравий червоний колір внутрішньої поверхні плодового тіла дав назву виду і знаходиться в контрасті з більш світлою зовнішньою частиною гриба.

Ніжка висотою 1-3 см, товщиною до 0,5 см, білувата. Смак і запах слабо виражені. Зустрічається групами ранньою весною (іноді в лютому), після танення снігу, на сухих гілочках, похованої деревині та інших рослинних рештках.

Саркосцифа — своєрідний екологічний індикатор. Поблизу великих промислових міст і шосейних доріг з інтенсивним рухом вона не зустрічається.

Варто відзначити, минулорічний грибний сезон для закарпатців був одним з найбагатших. Полювали на білі гриби як улітку, так й восени й торгували смачними дарами на місцевих базарах.

У селах Турянщини, зокрема, натрапляли на рідкісні білі трюфелі. Також тут фартило знайти і рідкісного червонокнижного гриба - "квочку" та білі гриби, наче золото. Не припиняли грибарити закарпатці і до початку грудня. Білі гриби та гливи в лісах регіону знаходили навіть під снігом.

Також знаходили рідкісні екземпляри - "желейні гриби". Таку знахідку було знайдено журналістом видання "Голос Карпат".

Нагадаємо, закарпатці полювали в лісах за грибами цьогоріч навіть в січні.

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber