1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Насолодитись чи поплатитись?: відомо, що закарпатці виготовляють з "березових сліз"

1107
Суспільство Новини Перечина

В регіоні стартувала пора заготівлі одного із корисних весняних напоїв.

Насолодитись чи поплатитись?: відомо, що закарпатці виготовляють з "березових сліз"

Жителі області вже більше тижня добувають один  із цілющих весняних напоїв - березовий сік. Ціна за літр свіжих "березових сліз" від 5-7 гривень. Заготовляють його наразі й на Перечинщині.

Із березового соку умілі закарпатські газдині готують смачні консервації й навіть цілющий березовий квас. А ось й один із рецептів березового напою:

На 10 літрів соку необхідно 300 г сухофруктів і 3 столові ложки родзинок.

Березовий сік процідити і перелити у бутиль. Додати всі інгредієнти за рецептом - родзинки та сухофрукти за бажанням (сушені яблука, груші та сливи). Бутиль міцно затиснути марлею та поставити його в темне місце при кімнатній температурі. Сік має почати бродити. Час від часу його необхідно помішувати.

Майже за тиждень, березовий сік перетвориться на ароматний квас. Тоді його ще необхідно процідити через марлю чи дрібне сито. Відтак, вже утворений квас розливають у тару для зберігання.

Зазвичай зберігають консервований сік й заготовки із нього в темних й прохолодних місцях. Найчастіше - в підвалах чи у пивницях.

Брезовий сік застосовують у лікуванні ряду захворювань: бронхіті, нирко-кам'яній хворобі, екземі, подагрі й інших. Його рекомендують і при порушенні обміну речовин в організмі.

Певна річ, добуванням соку займаються професіонали. У цьому плані використовують дозволений  метод збору - з використанням металевої трубки. Її поміщають в акуратно просверлений отвір у стовбурі дерева, аби сік через трубку надходив прямо до тари, яку встановили поряд зі стовбуром. Слід зауважити: не знання у цій справі може завдати зеленим насадженням певної шкоди, зауважують лісівники. До того ж слід знати, що особливою умовою збирання соку є наявність обов’язкового дозволу від лісництва. У разі порушення цієї вимоги, передбачена адміністративна чи кримінальна, у гіршому разі, відповідальність.

Нагадаємо, що у разі порушень зі збору соку заготівельникам доведеться сплатити чималий штраф.

Людей застерігають, що незаконна заготівля березового соку в межах населеного пункту, в зелених зонах, парках та скверах є порушенням пункту 4.2 Правил утримання зелених насаджень в населених пунктах, відповідальність за яке передбачено статтею 152 КУпАП. Вона тягне за собою адміністративний штраф у розмірі від 340 до 1700 гривень.

Зазначається, що в Україні також заборонено збирати березовий сік на об'єктах та територіях природно-заповідного фонду. За це також передбачено відповідальність (за статею 91 КУпАП) у вигляді штрафу від 153 до 408 гривень. До того ж відбувається конфіскація засобів та знарядь видобутку.

Кому дозволено збирати березовий сік?

Це не означає, що в Україні повністю заборонено збирати березовий сік. Робити це мають право комунальні та державні лісогосподарські підприємства, підприємці та фізичні особи, які отримали для цього відповідний дозвіл — "лісовий квиток". Він надає право на видобуток соку в чітко відведених для цього місцях, з дотриманням всіх правил заготівлі.

Водночас, слід пам'ятати, що за недотримання вимог також передбачено покарання (стаття 70 КУпАП) у вигляді штрафу від 17 до 51 гривні.

Читайте також: Сині ведмеді на Закарпатті: невдалий шедевр "художника" відітруть "від ганьби" (ФОТОФАКТ) 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber