1. Новини Закарпаття
  2. >

Нові рахунки в новому році: які платіжки "за світло й тепло" надійшли закарпатцям у лютому?

20.02.2024 20:14 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

Закарпатці в новому році почали вже отримувати платіжки з новими сумами за світло та газ.

Закарпатці в новому році почали вже отримувати платіжки з новими сумами за світло та газ.

Відомо, що із 15 січня цього року жителям регіону уже надходять нові платіжки за споживання блакитного палива. Нагадаємо, послуги фірми "Закарпатгаз" наразі припинено. Жителів області обслуговує "Газмережі".

Також в області почали вже отримувати і перші в цьому році платіжки за світло. Враховуючи прогнози експертів щодо здорожчання комуналки й зокрема електроенергії уже цієї весни або ж літа, краяни всіляко намагаються економити й без потреби не хоснувати енергоресурси. І хоч зима цьогоріч і минула без здійснення страхітливих прогнозів щодо ймовірних блекаутів, ризики із подальших відключень світла ще є актуальними. 

Відзначмо, торік тотальні блекаути в регіоні, а також в усій Україні були задіяні опісля потужних масованих російських обстрілів енергоінфраструктури 15 листопада.

У багатьох районах, де йшли бойові дії, люди залишились відрізаними не тільки від світла й тепла, а також без води та продуктів.

На сімнадцять годин  електроенергію вимикали і жителям Закарпаття. Без світла на той момент залишались дитячі садочки й освітні заклади. Діти мерзнули у холодних приміщеннях.

Нагадаємо, торік ще улітку жителів регіону повідомляли про підготовку до тотальних відключень узимку. Про це зауважували у Закарпатській ОВА.

На щастя, більша частина зими пройшла без відключень в районах області. Водночас, були задіяні тимчасові відключення світла в зв'язку із відновлювальними роботами на електромережах. Світло почали вимикати у листопаді. Відтак, у лютому закарпатцям продовжили відключати електроенергію.

Жителів і далі продовжують закликати розумно використовувати енергоресурси, а особливо в нічний час доби.

Нагадаємо, напередодні ми писали щодо прогнозів, на скільки може здорожчати кіловат електроенергії в новому році. Ішлося, до слова, про шість гривень за кіловат. Таку суму передбачали, враховуючи ряд обставин, багато експертів.

Водночас, в Міненерго заспокоюють побутових споживачів з цього приводу. Адже електрика ймовірно якщо й подорожчає, то не на шість гривень за кіловат. Цей показник буде врази нижчим, оскільки надто високі тарифи потягнуть за собою численні борги.

Тож цьогоріч в лютому закарпатці ще сплачуватимуть за електроенергію за чинним тарифом - 2,64 за кВат. Що ж до сум у квитанціях за спожиту електроенергію, за словами краян, цього місяця в декого вони врази вищі аніж попередні. До слова, пані Марія із Перечинщини заплатила цього разу, як вона відзначає, 691,68 гривень за місяць. Нічний тариф обійшовся у 47,52 грн. за цей період. Тариф "день" за спожиту електроенергію упродовж місяця вартував жительці 551,76 гривень.

У попередній публікації ми писали про якість "газових послуг" на Закарпатті. Чому люди не задоволені обслуговуванням?

Читайте також: Прудконогі й ненаситні створіння в садах закарпатців: що їх приваблює поряд з обійстями? (ФОТО) 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими