1. Новини Закарпаття
  2. >

Знову години без електроенергії: закарпатцям готують "сюрприз" у лютому

30.01.2024 11:21 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

Жителів області інформують про перебої в роботі електромереж.

Жителів області інформують про перебої в роботі електромереж.

  Закарпатцям укотре слід готуватись просидіти без електрики. На відміну від січня, у лютому у деяких населених пунктах світла може не бути більше семи годин. Із графіком погодинних відключень світла на найближчий період можна ознайомитись за офіційним посиланням.

  Нагадаємо, наразі в області не вводять аварійних та планових відключень, водночас графіки уже розроблені і їх можуть застосувати у разі непередбачуваних ситуацій.

  Відзначмо, що загроза повторних блекаутів цьогоріч не минула. Закарпатцям також радять бути готовими до жорстких ситуацій та мати зазделегідь підготовлені запаси альтернативних джерел освітлення та опалення. Область готується до можливих блекаутів разом із рештою регіонів держави, оскільки ворожі наступи можуть бути украй непередбачувані й енергосистема держави укотре зазнає пошкоджень.

  Два роки тому у листопаді енергосистема країни опинилась під ворожим ударом унаслідок бойових дій у східній частині держави. Тоді ж в областях запровадили екстренні й погодинні відключення світла. Енергосистема продовжує залишатись вразливою. Торік у грудні було зафіксовано дефіцит електроенергії.

  З метою уникнення відключень світла та задля підтримання балансу в енергосистемі Диспетчерський центр "Укренерго" змушений залучити аварійну допомогу від операторів системи передавання електроенергії Словаччини, Румунії та Польщі.

  Водночас в Україні не запроваджувались ліміти споживання електроенергії, і не прогнозувалось, що будуть запроваджені графіки відключень світла. Однак, в ГУР Міноборони України повідомили, що найважча частина зими, щодо обстрілів і температурного режиму ще попереду.

  Зауважмо, незначний дефіцит електроенергії також прогнозували у січні 2024-го року.

Населення України застерігали до економії енергоресурсів. Що стосується багатогодинних відключень світла, то швидше за все в зоні ризику найперше опиняться ряд регіонів. Про це читайте у попередній публікації.

Читайте також: На закарпатців чекає відключення води: відомо коли завершать аварійно-відновлювальні роботи