1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Прудконогі й ненаситні створіння в садах закарпатців: що їх приваблює поряд з обійстями? (ФОТО)

59520
Суспільство Новини Перечина

В садах закарпатців побільшало спритних "лісових жителів".

Прудконогі й ненаситні створіння в садах закарпатців: що їх приваблює поряд з обійстями? (ФОТО)

Місяць лютий, а у садах закарпатців газдують на повну лісові соні та білки. Що ж до сонь чи ліскульок місцевим діалектом, минулого року ці істоти, хоча й милі на вигляд, а в се ж наробили багато шкоди місцевим господарям. Гризуни поїдали врожай горіхів, яблука, груші та інших плодових дерев. Окрім того, бешкетниці пробирались і на горища будинків, де теж газдували й щоправда - не тихо.

От на Міжгірщині, зі слів очевидців, ліскульки уже настільки адаптувались до мешканців, що почали масово оселятись в садах та приміщеннях, де живуть люди. Найбільше  "давали про себе знати" вночі.

Не залежно від того, що соні кумедні й цікаві істоти, і майже кожен хотів би таку тваринку у себе вдома, водночас приручити цю звірку не одне із найлегших завдань. Окрім цього, ліскульки можуть завдати великої шкоди рослинам в садах.

Відзначмо, ліскулька веде суто нічний спосіб життя. Удень ці тваринки сплять у сферичному гнізді, зробленому з трави, оголеної кори та моху, яке утримується липкою слиною. Гніздо має діаметр приблизно 15 см. Зазвичай гнізда розташовуються приблизно на 2 метри від землі.

Сплячка настає з жовтня по квітень, хоча ранню сплячку можна розпочати, якщо зовнішня температура падає нижче 16°C. Ліскульки проводять цей час у порожнистому пні, під сміттям на поверхні лісової підстилки або в покинутій норі. Зимові гнізда вистилають мохом, очищеною корою, пір’ям і травою. Під час сплячки температура тіла знижується до 0,25-0,50 градусів Цельсія, хоча нормальна температура становить від 34 до 36 градусів Цельсія.

Харчується квітами, комахами, горіхами, фруктами, але також їсть пташині яйця, пташенят і пилок, якщо вони легко доступні. 

Не менш кумедні створіння в садах закарпатців - прудкі білки. Їх повно в садах навіть взимку. Водночас, цієї пори білок теж не злічити в садах, розповідають господарі. Ці бешкетні істоти влаштовують людям "диско", витягуючи запаси горіхів з горищ. Про це, зокрема, відзначають, жителі Перечинщини.

"Ловдують ночами що соні, що білки", - відзначає пані Ірина.
"Живемо біля лісу, тої живності повно в саду. В зоопарк йти не треба - і зайця й лисицю вже помічали поряд із хатою. Навіть козулі памлись не далеко. А соні та білки давно вже газдують у нас на горищі. Торік поїли запаси горіхів, одне лушпиння лишили", - додає жінка.
"Їдять яблука, груші та інші фрукти. - Одне гніздо запримітила у дривітні, є маленькі ліскульки. Парадні, діти б грались із тим. Але кажуть, що то дуже "чкодной", де поселиться їх багато.

Кумедних лісових звірів вдалося відзняти на камеру в одному з обійсть на Перечинщині. Оце так спортивні істоти.

Читайте також: Сірі, пухнасті і з "манікюром": на Закарпатті уже фіксують вражаючі кадри в садах (ФОТОФАКТ) 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber