1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Чорний дощ і ряд інших проблем: закарпатці почали викидати з підвалів цьогорічну картоплю

30288
Суспільство Закарпаття

У жителів області нові проблеми.

Чорний дощ і ряд інших проблем: закарпатці почали викидати з підвалів цьогорічну картоплю

На Закарпатті уже повним ходом господарі почали брати картоплю нового врожаю. У багатьох населених пунктах уже стартували картопляні жнива. Утім, цьогоріч, відзначають краяни, із вибиранням картоплі не так уже й легко. Через погані погодні умови, врожай досить скупий. Поряд із цим, шукати його доводиться майже в болоті, кажуть господарі, адже картопля уся зцементована глиною.

Чимало доводиться попітніти з перебиранням "другого хліба", який привозять з полів до обійсть мокрим та дуже брудним.

Та не тільки погода цьогоріч посприяла скупому врожаю картоплі, але й поїдання його шкідниками. Раніше "Голос Карпат" інформував, як раніше невідома істота масово їсть картоплю на полях жителів Перечинщини.

Окрім того, врожай городини попсував "чорний дощ" (кислотні опади) та руді слимаки. Щодо останніх, то цього року рудих слимаків дуже багато. Вони поїли в людей огірки, помідори та зелень.

Крім всього іншого, почала наразі псуватись картопля нового врожаю безпосередньо в підвалах, яку уже ряд жителів поспішили відкласти на зберігання. Через те, шо люди спішили вибирати картоплю та недостатньо висушували її від вологи перед тим як відкласти, врожай почав гнити.

"Ми поспішили із вибиранням картоплі, торік пізніше брали", - відзначає пані Ірина із Дубринич.

"Але не треба було так шатовати, бо зараз маємо другий клопіт на голову. Урожай почав гнити й мусимо знову перебирати усе й викидати погниті крумплі", - відзначає газдиня.

"Є така давня мудрість: хто поспішить - людей насмішить", - каже Ірина.

"То й ми так спішили, а зараз не дуже смішно. Нехай ліпше гниє на полі, як у пивниці. Ще маємо час вибирати картоплю", - додає жінка.

"Було б здоров'я та Бог укріпив силою".

Нагадаємо, Була у свій час в якості холодильника: що за дивну рослину можна побачити на Закарпатті й чому її так обожнюють? (ФОТО) 

Бабусі та дідусі оцифровуються: у поштових відділеннях Закарпаття виплат чекають до знепритомнення 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber