1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"Весь врожай треба шукати в болоті": на Закарпатті розповідають про муки 2023-го (ФОТО)

4629
Суспільство Закарпаття

У регіоні стартували пшеничні й картопляні жнива.

"Весь врожай треба шукати в болоті": на Закарпатті розповідають про муки 2023-го (ФОТО)

Закарпатці уже вибирають врожай "другого хліба". Наразі один із важливих традиційних процесів набирає масштабів на Ужгородщині, Перечинщині та інших районах області. Люди масово починають брати картоплю цього сезону. Утім, жителі бідкаються, що урожай не надто багатий. В одних - причина скупого врожаю - погані погодні умови, а в інших, як відзначають, картопля масово постраждала внаслідок поїдання її шкідниками. Відзначмо, раніше "Голос Карпат" розповідав про істотне псування картоплі на Перечинщині. За словами господарів, на їхніх полях та присадибних ділянках, де ростуть сільгоспкультури, з'явився невідомий раніше ласун картоплі із чималим апетитом. Виходячи на ниви, люди знаходили у багатьох місцях погрижену картоплю невідомим звіром, відтак задавались питанням що ж за шкідник псує їхні овочі. Утім, звіра-злодюжку вдалося помітити декому із господарів. Кажуть, що пожерач "другого хліба" чимось подібний до пацюка, утім врази більший.

Також істотно завдали бід місцевим жителям цього літа кислотні опади. "Чорний дощ" (руда), який випав у регіоні попсував урожай огірків, помідорів та інших овочів. Дісталося й урожаю смородини, яка в магазинах цьогоріч була не з дешевих.

Що стосується урожаю картоплі 2023-го, то він, таки, відзначають господарі, досить бідненький у порівнянні з торішнім роком.

Тоді картопля була врази якіснішою та більших розмірів. Нині, кажуть, є дуже багато гнилої картоплі й погриженої. Крім того, виснажливим є й сам процес вибирання картоплі цього сезону. Через дощі, що проходили в регіоні, грунт набрався вологи й картоплю, як відзначають майже потрібно шукати у ньому, наче в болоті.

"Важко в нас брати зараз картоплю. Вона вся дуже мокра, запечатана самим болотом на ниві. Треба ретельно шукати й виймати із того болота", - розповідає Марія Михайлівна.

"Торік була гарна картопля, та зараз дуже скупа".

Нагадаємо, Найдорожча з усіх: літній смаколик, що везли до столиці із Закарпаття, пішов на спад  

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber