1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Чорнота з'їла: закарпатці розповідають про значні втрати однієї із найочікуваніших цього літа ягоди

16864
Суспільство Закарпаття

На Закарпатті йдуть на нівець чорна смородина й агрус.

Чорнота з'їла: закарпатці розповідають про значні втрати однієї із найочікуваніших цього літа ягоди

  У селах районів області люди скаржаться на поганий врожай деяких ягід в садах. Зокрема, це стосується плодів агрусу й чорної смородини.

  Цьогоріч сезон на ці ягоди, кажуть, не надто сприятливий. Через погані погодні умови плоди почали масово обсипатись й чорніти. Одна із причин, кажуть, дощ, який випав минулого місяця. Власне ці опади, які у народі ще називають "рудою" в жителів почалися ряд клопотів.

  Із наслідками "чорного дощу" масово борються на Перечинщині, тут люди поспішають викидати томати, що почорніли у результаті кислотних опадів та стали псуватись. Крім того люди поспіхом почали вибирати часник, бо він теж почав гнити після дощу.

  Варто відзначити, в Україні з початку сезону ціни на ряд ягід не радували. Найбільш дорогою для багатьох українців стала іспанська черешня. Її продавали від 1200 гривень за кілограм.

  Відтак ще дорожчою від черешні виявилась на ринках та в магазинах не менш популярна солодка ягода - малина. Кілограм ягоди вартував від 1500 гривень. 

  Ціни на інші сезонні ягоди були також не здешевих. Суниця вартувала від 400 гривень за літр, а яфина з карпатських лісів цьогоріч обійшлася від 130 гривень за літр

   Наразі однією із найдорожчих в Україні ягід продовжує залишатись лохина. У популярних супермаркетах ціни на ягоду варіюються від 90,10 грн за 150 г та 180,00 грн за 350 г. Кілограм лохини обійдеться від 384 - 648 гривень.

  Малина вартує нині від 60 гривень за 250 г. Кілограм обійдеться пересічним покупцям від 150 гривень.

  Чорна смородина коштує в магазинах від 33,90 грн за 250 г. 500 г - 85 грн. Кілограм чорної ягоди можна купити за 149 гривень.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber