1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Звичний графік ні до чого: закарпатці вже вибирають картоплю на зиму

11.08.2022 21:03 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

У деяких селах на Закарпатті господарі почали вибирати картоплю та запасатись врожаєм на зиму.

У деяких селах на Закарпатті господарі почали вибирати картоплю та запасатись врожаєм на зиму.

Цьогоріч люди поспішають вибрати "другий хліб" значно раніше звичного терміну. Погода сприяє, тож люди взялись за мотики й механізовану техніку.

Зазвичай, сезон масового збору картоплі на  Закарпатті стартує в середині серпня, а то й пізніше. 

Почали вибирати картоплю наразі й деякі жителі Перечинщини. Зокрема, уже збирають "другий хліб" у селах Турянщини — Ракові та Туря-Реметі. Варто відзначити, у результаті цьогорічної спеки у жителів району постраждала городина, дісталось й картоплі. Її господарі, для готування їжі, брали із муками із запеченої сонцем землі, неодноразово ламали свій інвентар у процесі.

Важко і зараз доводиться поратися на нивах, кажуть селяни, що поспішили вибирати картоплю вже на запас. Аби легше було працювати йдуть на поля із мотиками з самого ранку й під вечір. Господарям, що вибирають картоплю за трактором, звісно легше у цій ситуації. 

За словами місцевих господарів, цьогоріч багатьом пощастило мати хороший врожай картоплі. Поодинокі не натішаться нинішньому врожаю у порівнянні з торішнім, коли у людей скупо вродив "другий хліб". Частина врожаю тоді пішла нанівець через тривалі дощі. Цього ж року усе навпаки — понад два місяці у багатьох районах області не було опадів.

- Торік доводилось перебирати картоплю, висушувати на сонці протягом тижня, бо була мокрою після тривалих дощів. Але зараз хоч з цим не буде мороки, не треба сушити, — відзначає пані Марія.

Закарпатці радіють своєму врожаю та намагаються запастись ним на зиму, адже, як відзначають господарі, зима велика й непередбачувана. Крім того, ціни до зими хтозна-як підстрибнуть і що вже очікуватиме людей в кінці вересня.

Читайте також: Жахіття біля зруйнованого мосту на Закарпатті (ФОТОФАКТ)

Читайте на ГК:На Закарпатті сталася надзвичайна ситуація: відомі деталі події (ФОТО)
Читайте на ГК:Були в шоці від побаченого: надзвичайна ситуація “сполошила” місцевих жителів (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:Одне свято й переплутані дати: на Закарпатті римо-католики й греко-католики відзначають Великдень разом