1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Знахідка під дубом: у селі на Турянщині є джерело із неймовірно смачною водою (ФОТО)

08.08.2021 12:32 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Із часом на Закарпатті міліють ріки й занепадають мінеральні джерела. Однак є місцини із джерельною водою, маловідомі туристам.

Чимало цікавих родзинок для численних відвідувачів можна побачити, зокрема, і у Тур’я-Реметі, що на Ужгородщині (у минулому Перечинський район). Та окрім джерела в урочищі «Скала», в якому тече «срібна вода» із цілющим ефектом, у селі є і криниці із лісовою водою. 

На жаль, на сьогодні, більшість місцин із такими джерелами, які у свій час рятували від спраги місцевих, у тому числі, пастирів й грибників у селі заміліли. Серед джерел із лісовою водою затямились місцини в урочищах «Полунця», «Горбки»  у підніжжі могили невідомому солдату-угорцю) та в урочищі, знаному грибникам «Динчат-потік» у напрямку ще одного місцевого урочища «Коблики».

Саме сюди, кожного разу ми поспішали, аби напитись води (авт.). А було то ще у дитячі роки і відтоді пройшло чи не 25 років. Ще одна із криниць збереглася і досі в підніжжі урочища «Горбки».

Те джерело є також добре знане місцевим.

У свій час холодну воду з криниці, що добре втамовувала спрагу, набирали в пляшки додому. Сюди часто приходили й діти, що випасали худобу поряд із пасовищем.

Крім того, це місце «під дубом» малеча використовувала й для різних забав. Грали вовка та жмурки. Сьогодні ж у криниці «під дубом» трохи менше води, але вона і досі така ж прохолодна й смачна, як і в минулому. Вода тече з-під землі.

Читайте на ГК:Жахаючий слід від сокир в одній із громад Закарпаття: березовий сік обернувся трагічним фіналом (ФОТО)
Читайте на ГК:На Закарпатті сталася надзвичайна ситуація: відомі деталі події (ФОТО)
Читайте на ГК:Були в шоці від побаченого: надзвичайна ситуація “сполошила” місцевих жителів (ФОТОФАКТ)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська